volkswagen'in rusya pazarına özel üreteceği volkswagen polo'nun yüksek performans sedan modeli. 1.4 litrelik turboşarjlı motoru 125ps güç üretecekmiş. aslında gt denmesi biraz abuk olmuş. normal sedandan biraz daha güçlü o kadar.

6 ileri manual veya 7 ileri dsg seçenekleri olacak. 16 inç hafif alaşım jantlar, bagaj kapağı üzerinde minik bir spoiler, siyah parlak tavan ve yan aynalar, plastik petek ön ızgara ve hava kanalları, çift krom egzoz çıkışı, gt yan marşpiye, altı düz spor direksiyon ve özel damalı koltuklar... aslında bir nevi gt donanım paketi gibi olmuş.

ayrıca ilk 300 sipariş verene ise aslında bana apaçi işi gelen kaput ve tavanının ortasından siyah-beyaz şeritler geçen özel üretimler teslim edilecekmiş.
volkswagen polo gti ile hemen hemen aynı motora sahip olan otomobil. Chip tuning ile direk 200 beygire ulaşıyor. Gti şu an için satılmıyor, onun opsiyonu olarak gt satılmakta.
orijinal polo'nun çekilip uzatılmış halidir.
jetta varken ne akla hizmet üretildiğini anlayan beri gelsin.
Vergi durumundan ülkeye giremeyen 1.8lik gti yerine gelen 150 hplik polo gt ile isim benzerliğine nasıl bir çözüm getireceğini merak ettiğim model. Blue mlue ayağını yemem baştan söyleyeyim.

(edit; 150 hp'lik polo gt rusya pazarına hiç sunulmadıysa eğer işin götürür yanı var herhalde.)
1.4 tsi twincharger volkswagen polo gti ile uzaktan yakından alakası olmayan bir motora sahip olan otomobil
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri