Volkswagen'inin 2003 yılından beri üretmekte olduğu otomobil. İlk çıktığı yıl 90.000 tl'lik fiyatı ile kapış kapış satılmıştır, şu an için tahmini fiyatı 250.000 tl bandında diyebiliriz.

Kendisi için Volkswagen Passat'ın bir büyüğü demek mümkün, hem lüks hem prestij hem de çok büyük oluşu ile bilinir. Rakipleri bmw 7 serisi, mercedes s class ve Audi A8'dir.

Yeni kasasının üretimi ertelenmiş olan otomobil.
Sebebi ise: (bkz: tüm markalarda yaşanan emisyon skandalı)
Bana nedense hep overrated gelen bir araçtır . Ancak hiç binmedim yani her otomobil tartışmasının olduğu yerde illa görüyorum Phaeton phaeton tamam iyi güzel araba da ne bileyim .
Oturduğum sitede bir tane olan otomobil.

Kimse kusura bakmasın da dönüp kendine baktırmayan, çok bir özelliği olmayan bir otomobildir. Dilenci gibi camından içine de bakmışlığım vardır, yine bir numarası yok. Sırf büyük ve konforlu diye arabayı abartmanın da bir anlamı yok.

VW ne yapsa abartıyoruz zaten de o başka bir konu.
premium algısını yaşatamayan , kütük gibi tasarlanmış volkswagen.
Almak için 9 ay bekle ve 2 yılın ardından boya kabarmaya ve paslanmaya başlasın. Sonra Vw 60bin euro'ya sattığı bu arabayı almak için 24bin euro teklif etsin. Ayıptır günahtır be kardeşim
Arabanın sahibi dayının mağduriyeti konulu video
premium sınıf deyince ilk başta akla tip, çekicilik gelir;
Bu ne yahu. Premium sınıfa hiçbir zaman giremez bu araba.
Galatasaray başkanlarından Atilla Öztürk'ün günlük olarak kullandığı otomobil.
Adamın bunun yanında bir de 2010 ford mustang gt'si var. Değişik adam.
Tıpkı Touareg'de olduğu gibi üretildiği dönemine göre çok fazla teknoloji içerir. Markanın kâr marjından ziyade gövde gösterisi, imaj değerleri için üretilmiştir. Yani istesem neler yaparım da milleti boşline ile düdüklemek varken ne gerek var gibi..

Beni de etkileyen bu detayların incelendiği video için buraya
Bentley continental flying spur ile platform kardesidir kendisi icinde cay icerek bozuk yolda gezebilirsiniz bir baska testtede kaputa sigara izmariti koyulmustu arabayi calistirinca izmarit dusmedi kisacasi benim gozumde zamaninin en iyi premiumlarindan biridir hatta s ve 7 serisinden bir gomlek ustundur.
Edit:zamaninin s ve 7 serisini goz onunde bulundurarak bu yorumlamayi yaptim
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri