Volkswagen'in 2018 Detroit Fuarı'nda tanıttığı yedinci nesil Jetta modelidir.

Şimdilik sadece Amerika pazarında satılması planlanan otomobilde Golf'te kullanılan modüler MQB platformu yer alıyor. Yeni platformla birlitke Jetta eski modele göre 43 mm daha uzun ve aks mesafesi de 35 mm artmış.

Yeni Jetta'da 1.4 litre, TSI ,150 bg güç ve 250 Nm tork üreten bildiğimiz güç ünitesi kullanılıyor. Şimdilik farklı bir motor tanıtılmadı.

Otomobilde VW’nin MIB gösterge panelini standart olarak sunuyor. Bu sistem 10.2 inçlik Active Info Display ekran, orta konsolda ayrı bir infotaintment ekranı, akıllı telefon bağlantı sistemleri gibi teknolojik öğeleri içeriyor.
Avrupa'ya gelmiyor. Virtus, namı diğer Polo Classic geri mi dönüyor yoksa?
Türkiye'ye gelmeyecek modeldir. Bu sayede filolar vw sedan tercihlerini artık daha fazla passatdan yana kullanacak ve vw de zaten elde ettiği yüksek satış rakamlarını arttıracaktır. Jettanın büyümesi ile passat ın önünü kesmesi ihtimalini engellemiştir.
Passat'tan daha güzel görünen VW modeli.
Önden bana egea’yı andırmıştır.
Ön taraftaki tasarımında ciddi ciddi egea'ya benzetilen model. Egea süper bir araç değil belki ama tasarım anlamında yenilikçi. Egea'nın ya arka tasarımını ya da ızgara tasarımını ilerleyen yıllarda daha çok göreceğiz gibi geliyor bana.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri