Golf' ün sedan versiyonu olarak doğup, önce Bora sonra da Jetta ismiyle yollarda ilerlemeye devam eden modeldir. MK6 kasa kodlu versiyonuyla altın yıllarını yaşamış ve kesinlikle makyajlanmış versiyonuyla VW, Jetta efsanesinin ümüğünü sıkmıştır. Her ne kadar kızılay dağıtmış gibi beyaz ve grisini görmekten bıkmış olsak da eklenen ufak aksesuarlarla bile görsellik açısından çok güzel sonuçlar veren MK6 Jetta' lar malesef makyajlı versiyonu ile tamamen hantal bir görünüme kavuşmuştur. Comfortline donanımında Dijital Klimayı standart yapmak anca makyajlı versiyonda akıllarına gelen mühendisleri de unutmamak lazım tabii.
Genelde ülkemizde boş versiyonları satan modeldir.
VW son dönemde jetta'yı şirket aracı olmaktan çıkarıp golf'ün sedan versiyonu haline getirmeye çalışmakta. Bu çabasında başarılı olduğu da söylenebilir, keza jetta'nın iç mekan kalitesinin artık golf ile başa baş olması da bunu göstermekte.
güncel modelinde bile kaliteli plastik malzeme kullanılmayan volkswagen modelidir.
kendisi almanya üretimi değil zaten meksika'da üretiliyor, bu da açıkçası vw'nin jetta'ya bakış açısını gösteren bir örnek. golf'ün sedan versiyonu gibi değilde, daha uyguna sedan bir vw konumunda satılıyor.
Şirketlerin vazgeçilmezi iken artık her kesim hitap eden arabadır.
Şu an almak için 2 ay sıra beklemeniz gerekmektedir. sedan ve premium araba isteyen ailelerin göz bebeğidir.
İç kalitesini geliştirselerde aracın genel süspansiyon izolasyon konusunda golfün çok gerisindedir ve yaşını belli etmektedir.
istenen paralar çok yüksek ama jetta abii.)
sedan olan, premium olmayan araba
golf le kıyaslanmasına kızdığım araç modelidir. Neden diyenler için golf mk7 yani 7. nesildir Jetta ise MK6 dır yani 6. nesildir. 6 ile 7 kıyaslanmaz :) Golf 6 ile Jetta 2011+ kıyaslarsanız ona varım :) Kendimde 1.2 Tsi highline manuel kullanıcısı olduğum 2013 yılında sıfır aldığım yakıt tüketiminden ve şaşırtıcı derecede iyi performansından memnun olduğum bir araçtır. Klima açtığında ise yokuşlarda huysuzlanan bir ihtiyar gibi huy değiştirmektedir. Bir de admini olduğum güzel bir forumu vardır. Jetta Türkiye diye 5000 küsür kullanıcıdan oluşur keyifli yerdir beklenir hoş karşılanırsınız.
Sınıfına, fiyatına, motor seçeneklerine ve malzeme kalitesine bakılırsa alınabilecek olan modeldir.
1.2 Tsi zaten yakıt sarfiyatı olarak inanılmaz güzel değer verebiliyor, bir de üstüne dsg eklersek hem konfor hem düşük yakıt tüketimi. Bagajına 3-4 ceset alır bu arada.
dizel versiyonunun 20 ekim 2015 tarihi itibariyle caddy ile beraber üretimi durdurulan emisyon canavarı vw modeli
kaynak
110 bin TL Ye en dolusunu alabidliginiz araç.

110bin tl diyorum.
  • / 4
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri