Vw,
Audi,
Seat,
Skoda,
Bentley,
Bugatti,
Lamborghini,
Porsche,
Ducati,
Scania,
Man,

Markalarının sahibi olan şirket,

Volkswagen Ag
Porsche Automobil Holding SE şirketine bağlı şirketlerden biridir. 2012 itibarı ile %50.73 hisse oranı ile çoğunluk olarak karar verme hakkı üzerlerindedir. Şirketcepşın gibi bir durum söz konusu.
Kaynak
hemen hemen tüm büyük başları kapsayan gruptur.
adamlar motosikletten, arabaya, arabadan kamyona ne ararsan sahipler. çok değişik bir güç.
amerikada patlayan egzoz emisyon skandalı sonrası yeni yılda nasıl bir politika izleyeceğini merak ettiğim grup.
epa tarafından abd hükümeti adına açılan davada araç başına 37 bin, toplamda 90 milyar (evet milyon değil milyar) dolar tazminat ile yüz yüze kalmış üretici.

bakalım sonuç ne olacak, bir rekor otomotiv tarihine geçecek mi?
bazı mecralarda volkswagen group yerine vag kısaltmasının kullanıldığı şirket.
son 10 yılın yükselen otomotiv şirketidir. 30 bin tl'ye de otomobil satar size 3 milyon tl'ye de.
son derece verimli fabrikalarda otomobillerinin genelini aynı bantta ve ortak platformda üretir bu da kendisine kar olarak geri döner. ettiği bu karların nedenleri aynı zamanda araçlarının ruhsuzlaşmasına sebep olmaktadır, bunu da günümüz otomotiv sektörüne bağlayabiliriz.
ayrıca vag grubu ducati ve porsche'yi (porsche'nin küçük ortağıdır) satın alarak bir nevi sektöre can vermiştir. çünkü porsche'nin en çok satan araçları cayenne ve panamera'dır yani porsche olmayan araçlar. porsche sadece cayman ve 911 satarak maalesef ayakta kalması çok zordu.
2011 – 2016 arasında üretilmiş 391 bin adet volkswagen touareg ile 409 bin 477 adet porsche cayenne otomobili pedal mekanizmasındaki bir hata nedeniyle geri çağıran şirket.

yapılan açıklamada pedallardaki yatak braketinde bir yaylı segmanın gevşek olabileceği, bu yüzden geri çağrıldığı belirtildi.
Volkswagen Man ile birlikte Güney Amerika da kamyon üretimide yapmaktadır.
2025 yılı itibariyle yıllık 1 milyon pilli elektrikli ve plug-in hibrit otomobil satmayı planlayan şirket. 2020'ye kadar 20 yeni elektrikli modelle piyasada yer edinmek istiyorlarmış.
  • / 2
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri