Premium olmanın yolu çekişten geçmiyor ama bana da önden çeker çok da premium semalarında yüzüyor gibi gelmiyor. Bu demek olmuyor ki her arkadan çeker premium, her önden çeker premium değil. Fakat etkenlerden birisi olduğu muhakkak. Şöyle ki makam araçlarının da bazıları arkadan çeker ama şoför patronunu işe götürürken yanlasın diye değil. Bu genel olarak süre gelen ve kalıplaşmış bir hal almış olan durum gibi.

Bmw 1 serisinin ise önden çekere geçmesi ile ülkede kalan arkadan çeker 1 serilerinin ne kadar öneme bineceğini gördüğünüzde "premium önden çeker olur muymuş"u çok daha iyi idrak edeceğinizi düşünüyorum.

Karşılaştırmadan çok da uzaklaşmadan, önden arkadan premiumdan falan polemiğe girmeden belirteyim ki fiyat olarak tercihim golf olacaktır. Evet çoğu insan Mercedes'e binmek ister ama sanırım o sert süspansiyonları ile şehir içinde Golf'ün sunduğu konforun yanına dahi yaklaşamayacaktır. Ama önceki entrilerde bahsedilen a180'in içinin daha basık ve sportife daha yatkın oluşu benim de aklımı çelen bir durum.
tümünü gör
ilgili galeri