Evet C segmentinin en çok tercih edilen iki aracı karşı karşıya. Öncelikle ani çıkışlar ile Mercedes ile VW karşılaştırılır mı kardeşim demeyin. Golf'ün gayet güçlü yanları var.

İkisinin de dizel - otomatik seçenekleri var. Ayrıca ikisinin de sahip olduğu dizel motorlar çok verimli ve az yakan motorlar. İkisinin de otomatik şanzımanı akıcı ve konforlu otomatik şanzımanlar. Dsg problemleri kısmını, dsg'yi doğru kullandığınız zaman pek saymıyorum.

Golf ile bir premium karşılaştırıyoruz evet ama önden çeker bir premiumu pek premium görmek istemiyorum. Güç seçenekleri de birbirine çok yakın. Fiyat/performans olarak karşılaştırmanın galibi kesinlikle Golf olur. İç hacim, malzeme kalitesi gibi konularda da Golf oldukça cömert bir araba. Ama oldu ki marka algısı gibi şeyler devreye girdi evet galip kesinlikle A180 olacaktır. Fakat aradaki fiyat farkı oldukça fazla olacaktır.
Onden ceker premiumu gormek istemiyomus vah vah vah o zaman a6 lara a5 lere a8 lere fluence clio muamelesi yapalim
Edit:kuş serisi audiden ustundur
önden çekeri premiumdan saymamaya ben de katılıyorum. geçenlerde açılan bir audi'lerin ruhsuz olması başlığını hatırlatıyor bana. önden çekerle premium olmak ne yazık ki pek mümkün değil. evet Mercedes premium bir marka buna kimsenin karşı çıktığı yok ama a180'in önden çeker olduğu gerçeğini değiştirmiyor.

içerideki sportiflik ve daha basık kabin benim tercihim olacaktır. Birazcık da Mercedes'e olan sevdam ve ilgim ile tercihim a180 olacaktır. Fakat Golf'ten markası dışında hiçbir artısı yoktur bunu da kabul etmek gerekir.
Arkadan çeker olayı benim içinde önemli hatta araba alırken en büyük etken bu olmuştu fakat önden çeker/premium muhabbeti çok çocuksu olmuş bence. Arabayı premium yapan tek faktor nereden çektiği mi ?
Segmentin tek arkadan çekişlisi Bmw 1 Serisinin birkaç sene sonra önden çeker olarak üretilmeye başlandığında premium-rwd bağlatısı kuranların ne yapacağını düşündüğüm karşılaştırma. Sanırım memlekette sıfır çizebilen araç lüks algısı yaratıyor.

Karşılaştırmaya dönecek olursak, Aslında ikisi de filo aracı imajı taşıdığı için çok da meraklı olduğum arabalar değil. Golf sınıfının all-rounder'ı yani genel kıyaslamada en iyisi. A Serisi'nin en büyük eleştirilen yanı ise gereksiz sert tahtadan süspansiyonları idi. Eğer makyajdan sonra bu sorunu elden geçirdiler ise daha çok kişiselleştirme ve lüks imkanı sunan Mercedes'den yana oyumu kullanırdım. Test sürüşüne almak gerek ;)
Premium olmanın yolu çekişten geçmiyor ama bana da önden çeker çok da premium semalarında yüzüyor gibi gelmiyor. Bu demek olmuyor ki her arkadan çeker premium, her önden çeker premium değil. Fakat etkenlerden birisi olduğu muhakkak. Şöyle ki makam araçlarının da bazıları arkadan çeker ama şoför patronunu işe götürürken yanlasın diye değil. Bu genel olarak süre gelen ve kalıplaşmış bir hal almış olan durum gibi.

Bmw 1 serisinin ise önden çekere geçmesi ile ülkede kalan arkadan çeker 1 serilerinin ne kadar öneme bineceğini gördüğünüzde "premium önden çeker olur muymuş"u çok daha iyi idrak edeceğinizi düşünüyorum.

Karşılaştırmadan çok da uzaklaşmadan, önden arkadan premiumdan falan polemiğe girmeden belirteyim ki fiyat olarak tercihim golf olacaktır. Evet çoğu insan Mercedes'e binmek ister ama sanırım o sert süspansiyonları ile şehir içinde Golf'ün sunduğu konforun yanına dahi yaklaşamayacaktır. Ama önceki entrilerde bahsedilen a180'in içinin daha basık ve sportife daha yatkın oluşu benim de aklımı çelen bir durum.
Mercedes her türlü alır. Evet evet önden çekerek.
Fiyat konusu işin içinde değilse eğer Benz için hakaret niteliğinde bir karşılaştırmadır. Ben bu golf sevdasını asla anlayamayacağım sanırım.

Edit: Sonunda sözlükte bişeyler tartışılmaya başlanmış, o da olumlu. Audi a6 ile uzun yolculuklar yapmış biri olarak söyleyebilirim ki arkadan çekişli e serisi Mercedes'lerden çok daha premiumdur.
kıyaslamaya baktığımız açıya göre değişecektir ancak hizmet açısından da bakarsak doğuş otoya kıyasla mercedes müşterisini memnun etme konusunda almış yürümüş durumda.
Arkadan çekiş olursa araç geri geri gider. Arkadan itiş olmasın?
  • / 2
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri