volkswagen'in haşin çocuğudur.
4x4 haldex sistemine sahiptir, tarih boyunca böyle olmuştur. Güncel olanı 300 beygir üretmektedir. 0'dan kaldırdığınız zaman gerçekten belinizden disk kayabilir, boyun fıtığı olabilirsiniz. İçi de bir o kadar lükstür, donanım canavarıdır. Şu anki satış fiyatı ise 185.474tl'dir. Tabii ki bu fiyatın arabası değildir ama
ötv gibi bir gerçek var maalesef.
Testlerde ve pist sürelerinde seat leon cupra 280'nin gerisinde kalmış olan arabadır.
Şekil olarak, donanım olarak, malzeme kalitesi olarak Cupra'dan çok daha iyi olsa da, pistte Leon'dan geride kalması pek olmamış.

En büyük rakibi: (bkz: mercedes a45 amg)
Böyle arabaların manuel olmasi gerektiğini savunurdum. Şans eseri golf mk7 GTI kullanma fırsatı buldum, R kadar güçlü değil ama gördüm ki böyle güzel vites atan ve tepkili şanzımanlı hothatchleri kullanırken insan kendini yormadan kullaninca ayrı bi güzel oluyor. Ep3 typer kullanmış ve omzum yerinden çıkacak kadar vites atmış biri olarak golfu tek el ve tek ayak ile hızlı olacak sekilde kullanmak hoşuma gitti. Leon cupra 280 tercih ederdim ancak yinede güzel bi secenek golf r.
normal bir gti dan daha farklı olmasını beklediğim modeldir. motor ve çekiş sistemi iyidir hoştur ama 280lik cupra'nın arkasında kalması satışlarını düşüreceğini düşündüğüm modeldir. ayrıca body kit olarak da R ismine yakışacak bir şeyler daha olabilirdi.
Son kasası ile devrim yapmış olan otomobil. Mqb şase gerçekten çok beğenildi, kafadan kaymalar azaldı.
Sanırım en iyi Golf R sonuncusu, bundan öncekiler hissiz ve sadece kalkışta avantaj sağlayan aletlerdi.
İstanbul Park'ta da süre zorlamak için alan 2 kişi mevcut. Ne kadar yetenekliler göreceğiz.
MK6 türüne sahip olduğum, İçinde eşya gözü anlamında, hottesthatch'te bile olması beklenenden çok daha az yer barındıran arabadır. MK7'sinde aileye yetecek kadar eşya ve saklama gözü koyuldu ancak 6. nesil bu anlamda çok başarısız. Kalkış (launch'lı) performansı anlamında 4.7sn görmüş olmama rağmen, dönüşlerde virajın dış tarafını seyretmeye meraklı gibi görünmekte olan arabamdır.
Mavi rengi ile tanınmış olan otomobil.

Son kasası ne kadar iyi dönebiliyorsa 6. kasası bu konuda bir o kadar özürlüdür.

Mqb şasi ile çok iyi bir çıkış yakaladılar, rakiplerinden önünde durabilecek tek otomobil ford focus rs'tir, o da ülkemize girmiyor.
4 tekerlekten çekiş sistemi ve haldex arka diferansiyeli olan, dolayısıyla sadece ihtiyaç olduğunda dört çeker sisteme geçerek tasarrufla performansın birleştiği 280 ps'lik asfalt düşmanı golf.
720.000 türk lirası olmuş araçtır
hata diyin lütfen hata diyin abi allah aşkına hata diyin
Edit:Ötv indirimsizmiş,kusura bakmayın
Edit2:Sayın Oconner gayet güzel özetlemiş durumu,golfe o parayı vereceğime gider quattroporte alırım daha iyi,
Ötv indirimli bismillah paketlisi 526.200TL dir.
Bir zamanlar o paraya ferrari alınıyordu temizinden porscheleri falan saymıyorum bile.
Haraö zıkkım zehir olsun her emeğim şu hükümete parmağı olanlara. 550.000 liraya golf satılıyor, götü boklu golf anasını satayım öğrenci arabası
  • / 2
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri