İlk entry sahibinin sorunlu diye bahsettiği J kasanın gerçekten sorunlu denilebilecek ne sorunu olduğunu merak ettiğim karşılaştırma. En büyük sorunu ağırlığı olan J kasayı bir çok insan bu ağırlığı sağlamlık olarak nitelendirmekte çünkü.

Emisyon hilesi olan bir firmanın üstelik daha pahalı dizel otomatik seçenekleri baştan 1-0 geride başlıyor bence. Ayrıca tüm dünyanın kabul ettiği "sorunlu" DSG şanzımanla ilkel bile olsa rüştünü ispatlamış tork konvertörlü bir şanzımanı karşılaştırmak doğru değil.

Her ne kadar highline bir Golf'ün içi çok güzel hissettirse de oldukça alışıldık bir şekle şemale sahip olduğundan benim tarzım değil. Kişisel beğeni meselesidir bu konu aslında. Astra'nıniç tasarımı daha heyecen verici.

Dış tasarıma gelirsek Golf 4. neslinden kalma bir C sütununa sahip ve 5. nesil ile çizgileri aynı olan tasarımı bana daral getirmekte. Bu dinginlik ve durgunluk sevenlerine hoş gelebilir fakat yine benim tarzım değil. Astra'nın ise tasarımı gayet hoş ama yine de bence J kasa daha bütün bir tasarım gibi hissettiriyor.

Sözün özüne gelirsek yıllardır aynı olan arabayı janjanlı hale getirmeye çalışan ve üstüne maliyet kaygılarıyla süspansiyon olarak geriye götüren (5. nesil Golf bağımsız süspansiyona sahipken 7. nesil değil) bir firmanın otomobili yerine yeni şeyler için çabalayan bir firmanın otomobili benim gözümde her zaman üstündür.
tümünü gör
ilgili galeri