İlk bakışta alakasız gibi gelse de belirli bir sosyo-ekonomik çevrenin kafasını karıştıran karşılaştırmadır.
Eskiden kompakt HB arayanlar cipe binicem diye Nissan Qashqai gibi crossover araçlara merak saldılar.
Yakın fiyatları sebebiyle de gayet olasılık dahilinde olan bir karşılaştırma olabilir!
İkiside segmentinin tepesine oynar alan pişman olmaz:)
ilk entride bahsedildiği gibi gerçekten de çoğu karşılaştırmadan çok daha fazla karşı karşıya gelen araçların karşılaştırmasıdır. aile üyelerimden birisi aynı karşılaştırmanın arasında kalarak benim de ısrarımla golf'ü tercih etmiştir.
annenize sorarsanız qashqai diyecektir, arkadaşlarınıza sorarsanız saçmalama tabii ki golf diyecektir. fiyatlarının da gerçekten yakın olması ile genç adamın da aklını çelen bir şey "bu yaşta cipe bineceğim" olabilir. ama kalite, yalıtım, yol tutuş vb gibi özellikler ön planda tutulduğunda küçük olsun bizim olsun diyerek golf tercih edilmelidir.
konfor arayan kişilerin volkswagen golf'ü, yerden yüksek otomobil arayanların ise qashqai'ye gitmesi gereken karşılaştırma. büyük araba takıntımız olduğu için genellikle tercih crossover'lardan yana oluyor..
Bak kimse de açıkca söylememiş, ne kadar samimiyetsiz... Bu karşılaştırma satmak için araba alanların karşılaştırmasıdır. Golf'ün yatırım amaçlı alındığını herkes biliyor zaten, Qashqai'de önceki neslinden kazandığı yüksek taleple ikinci elde değeri yükseldi.

Valla benden birisi fikir istese hangisi diye gram yardımcı olmam. Git altın al, ev al (Dolar alırsan laf ederler), Tiksiniyorum arabayı yatırım amacıyla kullananlardan.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri