Herhalde cevabı en net verecek adamım. Başlıyorum...

İki sene önce aynı anda iki tane Golf 7 aldık, biri tdi diğeri tsi. Biz araçları ağırlıklı olarak şehir içi ve tek kişi kullanırız. Ben güzergahım gereği tdi olanı kullandım 2 senede 60.000 km yol yaptım diğerine ancak haftasonları bindiğim için ve babamında pek yolu olmadığı için 10.000 kmde şuan.

20 gün önce tdi olanı satıp bmw 1 aldık. Neden yaptım? Çok sıkıldım. Golf çok güzel bir araç, çok yönlü bir araç. Zaten bu yüzden bu sınıfın lideri o, herkesin kendine göre birşeyler bulabildiği herkese hitap eden bir araç. Tek sorunu aynı audilerde olduğu gibi çok sıkıcı çok monoton. Araba iyi gidiyor ama belli etmiyor, iyi yol tutuyor ama güldürmüyor. İç mekan derseniz daha ferah 1'e göre ama daha rahat diyemem araca inip binmek daha kolay mesela.

Bmw 1 serisi ise klasik Bmw, tam bir sürücü otomobili. Markete bile giderken sizi iyi hissettiriyor, nereye bakıyorsanız oraya gidiyor, Golf'te beni en çok üzen kafadan kayma eğilimleri idi. Her yola geliyor yanlıyor, az yakıyor, gazlıyor adamı güldürüyor.

Kısaca özetliyorum artık, Golf güzel bir araç, Bmw 1 özel bir araç. Her petrol headin bir kere binmesi gereken bir araç Bmw 1, Golf ise sınıfının lideri standart sürücülerin aracı.

Birde karşılaştırma dediğin aynı sınıf içinde yapılır. Sınıf sadece C segmenti demek değildir, Golf 1 serisinin rakibi değildir onun rakipleri Audi A3, Mercedes A'dır. Hadi v40ta olsun kırmayalım. Ben Passatlan S serisi karşılaştırıyom mu?
tümünü gör
ilgili galeri