Yıl ortasına doğru tanıtılacak sekizinci nesil Golf'tür. Casus kameralara yakalanmıştır.

Tasarımında her zamanki gibi sürpriz olmayacağı gibi yeni MQB Evo platformuna geçeceği söyleniyor. Motorlarda güncel ünitelere rastlayacağız büyük ihtimalle.
yeni golf casus fotolar
Dizelden yavaş yavaş elini eteğini çeken yeni nesil golf. Sadece 2.0 litre 115 ve 150 beygirlik versiyonları üretime devam edilecekmiş. Ha bir de GTD versiyonu var.

Emisyon değerlerini normal benzinlilerle tutturmak tabi mümkün değil. bu yüzden 90 beygirlik 3 silindirli turbo haricindeki tüm araçlarda 48V hafif hibrit opsiyonu var. Bunların arkalarında eTSI amblemlerini göreceğiz. Tabi bunlar Avrupa emisyon düzenlemeleri için yeterli değil elbette, Plug-in hybrid denilen, fişe takılıp şarj olabilen ve motoru çalıştırmadan tamamen elektrikle ilerleyebilen modellerde emisyon ortalamasını düşürmede etkili olacak. GTE ve eHybrid olarak adlandırılan bu modeller önceki nesilden versiyonların bataryaları büyütülmüş versiyonları, yani full elektrikli menzilleri arttırılmış.

Son olarak önceki nesildeki full elektrikli versiyon e-Golf'de üretimden kaldırıldı. Tamamen elektrikli talepleri için adres (bkz: volkswagen id.3)
Türkiye pazarı için 1.6 tdi motor seçeneği sunulmadıkça, zaten doğuş oto sebepli yüksek fiyatları ile hiç satmayacak olan yeni golf. Volkswagen’ları beğenen ama ilahlaştırmayan bir otomobil sever olarak bence bu nesil, golf iv ve golf v’ten sonra en iyi 3. Golf nesli olmuştur. İnterior tasarımı anlamında ise sanki bir üst sınıf normlarında gibi duruyor ve gerçekten fazlasıyla iyi. Volkswagen zaten Hiçbir vakit arabalarında radikal değişimler yapmayı seven bir firma olmadı. Bu da önceki nesillerden fazlasıyla izler taşımasına rağmen, marka içi gelişim stratejisine uygun olarak kendini çok başarılı bir yere konumlandırdığı açık. Ayrıca makjajlı passat ile görücüye çıkan yeni direksiyon bu araçta da mevcut ve malum direksiyondan çok daha şık, tez zamanda tüm ürün gamında yer alması dileğiyle. Aşağı yukarı 7-8 yıl muhattap olacağımız yeni golf, hoşgeldin.
gene sınıfının en iyi arabası olacağı aşikar . Tasarımını herkes sıradan buluyor yıllarca benzer tasarımla satılmasını bir çok kişi eleştiriyor ama ben her zaman golfü sevmişimdir son olarak umarım golf 7 deki sert virajlardaki salınım bu araçta yoktur.
bunlar da ilginizi çekebilir