2 sene 60.000 km boyunca her kahrımı çeken aracım daha doğrusu eski aracım. Bugüne kadar çıkan çoğu Golf gibi oda sınıfının değerlerini belirleyen bir araç olmuştur ve eskimesine rağmen hala bu devam etmektedir.

Golf her zaman çok çok mantıklı bir araç olmuştur. Her konuda mükemmel değildir ama her konuda iyidir ve mükemmel olduğu konularda vardır ve aslında bu aracı bu kadar sattıranda budur. Çoğu özelliği ile bir üst sınıfındaki araçlardan iyidir. Herkes VW Golf için çok pahalı der durur ama aslında değildir sunduklarına bakıldığında uzun ömürlülüğüne bakıldığında Golf oldukça uygun fiyatlıdır aslında.

1.6 tdi ve 1.4 tsi olmak üzere iki tane Golf aracımız vardı ben dizeli haftaiçi benzinliyi haftasonları kullandım dizeli bir süre önce sattım. Benim kullandığım güzergahta başka araçlarda kullandım ve hepsi inanın 10.000 km sonrasında her yerinden ses gelir oldu Golf'te en ufak bir eskime olmadı. (Mercedes C, Mazda 3, Peugeot 308, Mercedes A)

1.6 litrelik dizel ünite oldukça ekonomik, sessiz ve gücüne göre performanslı fakat hissiz bir sürüşü var. Her gün 150 km gibi bir yol yapıyordum kendisiyle ve bu İstanbul'un trafiğinde beni hiç yormuyordu. 1.4 tsi 125'lik benzinli ünite ise oldukça tatminkar, dizele göre çok daha çevik hissettiriyor kendini çok daha istekli. Normal kullanımlarda araç kütüphane kadar sessiz ve insanı dinlendiriyor.

Genel sorun bu platform yüksek hızlarda çok dengeli olmasına rağmen düşük hızlarda özellikle ani yüklemelerde kafadan kopma eğilimli ama bu bir Leon kadar değil. Öte yandan bir durum daha var ilginçtir 150'lik Golf Leon FR'a göre daha fazla bu eğilimi gösteriyor ve tüketimi daha fazla ama FR'ın yüksek limitlerde kendini hiç beklenmedik bir anda bırakması ve saçmalaması Golf'lerde yok. Kısacası bu platform konusu baya bir karışık.

Golf her zaman çok güzel bir araç olmuştur ama çok özel çok sıra dışı bir araç olmamıştır. Satma nedenime gelince artık çok yol yapmamam ve daha renkli bir araç istememdir. Bazı özelliklerini ne araç alırsanız alın arayacağınıza eminim, isterseniz hayallerinizi süsleyen aracınızı alın bir Golf'e bindiğinizde sizin aracınızdan daha iyi bir çok şey bulacağınız garantidir.
tümünü gör
ilgili galeri