kullanıma bağlı olarak değişecek karşılaştırmadır. eğer şehir içinde kullanacaksanız, çok fazla kilometre yapmıyorsanız 1.2 tsi modeli gayet yeterli olacaktır. üstelik daha az yakıt ve vergi avantajı da cabası.

ancak şehirler arası mesafede 1.4 tsi'ın daha verimli olduğunu ve daha az yaktığını belirtmekte fayda var. eyyorlamam bu kadar.

Artık 1.4 tsi 122 beygirlik motor satılmadığından dolayı tercihim 1.2 tsi olacaktır.
Hem beygir ve tork eğrisi 1.4'ten daha güzel, hem de şehir içinde yakıt olarak 1.4'ten çok düşük.
Bir de 1.4 için daha yüksek fiyatlar istenmekte, hiç gerek yok.
Alım maliyeti, yakıtı ve vergi avantajlarını üst üste koyulduğunda 1.2 motor daha mantıklı gelmektedir. Aşırı performans beklentisi olmayan kişilerin rahatlıkla işini görecek araçtır.
1.2 de highline donanim olmadigindan dolayi donanim isteyenler icin cevap 1.4dur. Gerci sene icinde allstar paket geldi ancak yine de bir highline değil.
Amaca bağlı olarak cevabı değişecek ikilem.

Amaç sadece şehir içi gideceğim ben basmam performans benim için sıralamada gerilerde, önemli olan ekonomi derseniz 1.2 size yeter. He buradan bu araçların gitmediğini çıkartmayın standart kullanıcıları tatmin eder. Tabi bu dediklerim şehir içi için. Kalkıp şehirler arası dolu bir araçla yolculuk edecekseniz tadınızı kaçırabilir. Hem yakıt sarfiyatı yüksek oluyor hemde performans çok düşüyor.

Benim tercihim 1.4 tsi olurdu, bence piyasadaki her yola gelir diye söylenebilecek yegane motordur kendisi.
Golf 7 1.4 TSi motorlu araçlarda arka süspansiyonlar bağımsız süspansiyonken 1.2 motorlu araçlarda torsiyondur.

Tercihim sırf süspansiyon için dahi 1.4 olurdu.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri