Volkswagen'in memleketinde oldukça iyi satış rakamları elde ettiği, elektrik ile çalışan Volkswagen Golf'tür. Satış fiyatı yurtdışında yaklaşık 60.000 tl'dir, bunun en büyük sebebi tabii ki emisyonsuz olması.

Şimdilerde bir güncelleme geçirmesi bekleniyormuş, mevcut bataryalar daha gelişmiş olanları ile değişecekmiş. Yeni bataryalar sayesinde menzil 134 kilometreden 300 kilometreye yükselecekmiş. Bu sayede bmw i3'ün 183 kilometrelik menzilinin de aşılmış olması söz konusu.

Bu güncellemede menzilin yanı sıra motor gücü de 134 beygirden 161 beygire çıkmış olacakmış. Ülkemizde satılmasını pek beklemiyorum ama yavaş yavaş bu alt yapıya geçsek sanırım iyi olacak.
volkswagen'in güncellemeye gittiği modelidir. şimdilik ihtiyaçları pek karşılamadığı için, bazı geliştirmeler lazımdı. marka da dış görünümü aynı bırakıp kaputun altına el attı. mevcut bataryaları daha geniş kapasiteli olanlarla değiştiren vw, böylece 134 km olan eski menzil mesafesini 300 km’ye yükseltmeyi hedefliyor. ayrıca motor gücünün de 134 hp’den 161 hp’ye çıkarılması planlanıyor.
tesla model 3'ten sonra avrupa'nın en popüler elektrikli arabası unvanını yitiren golf türevi. satışların %50'sine sahipti ancak tesla geldi ve pabucu dama atıldı.
model 3'ün avrupa yollarını donatması 2017'yi bulacağından hâlâ pazarda söz sahibi olan model.
jantları iğrenç olan model. Golf gibi gerçekten çok yakışıklı bir otomobile, ne yapsak da yakışmasa üzerine düşünceler sonucu ortaya çıkmış jantlara sahip otomobil.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri