Volkswagen'in geçtiğimiz hafta üretimini durdurduğu CC modelinin yerine geçecek olan otomobil.

CC'de olduğu gibi çerçevesiz camlar ve alçak tavan gibi sportifliği sergileyen yapı korunacak. Passat'ın üzerinde konumlanacak olan otomobilin tasarımı, geçtiğimiz yıl düzenlenen Cenevre otomobil fuarında Sport Coupe Concept GTE isimli araçla bizlere sunulmuştu.
Once passat cc sonra yalnizca cc en sonda arteon, nedir bu cc ile alip veremedigi VAG in.
dışını değiştirse de içini gene standart polo içiyle aynı yaparlar, her modelde aynı sıkıcı tekdüze iç mekanı kullandığı gibi. ne de olsa tutuluyor ya.
İsmini 'art' ve 'eon' kelimelerinden alan otomobil.

Art bildiğimiz 'sanat' anlamına gelirken, eon 'sonsuzluk, ebediyet' anlamında kullanılıyor.
Arteon, 2015 yılında, yine Cenevre'de tanıtılan Sport Coupe Concept GTE isimli konseptin neredeyse aynısı.

Volkswagen,passat cc ve cc'nin üretiminin durdulacağını daha önce açıklamıştı.CC'yi dört kapılı coupe olarak tanımlasa da basık tavan yapısına sahip bir sedandı.Arteon ne kadar cc'ye benzetilse de fastback gövdeye sahip olan otomobil konseptinde olduğu gibi kirişleri tavana alınan bir bagaj kapağı barındırıyor.

Birçok parçasını Passat ile paylaşan otomobilde MQB platformu kullanılmış. Volkswagen'in Avrupa'da sattığı en büyük dört kapılı otomobil olacak Arteon, Passat sedan modelinden 9.4 cm daha uzun, 4 cm daha geniş ve 2.8 cm daha alçak. Aks mesafesini de uzatan Alman markası bu sayede arka koltuktakilere daha fazla diz mesafesi sağlamış.

Ülkeye bağlı olarak Volkswagen, Arteon'u üç benzinli ve üç dizel motor seçeneğiyle satacak. Makyajlı Golf ile birlikte tanıtılan 1.5 litre hacimli TSI Evo motor 150 beygir güç üretebilirken sadece önden çekiş sistemiyle sunulacak. Bu ünite 6 ileri vitesli manuel veya 7 ileri vitesli, çift kavramalı, yarı otomatik şanzımanla (DSG) alınabilecek.2 litre hacimli TSI motorunsa 190 ve 280 beygir güç üretebilen seçenekleri bulunacak. Her iki seçenekte de otomatik şanzıman standart olarak sunulurken düşük güçlü versiyon önden, diğeriyse dört tekerlekten çekişli olacak.Dizel motor da ise 150,190 ve 240 hp güç seçenekleri bulunacak.

Arteon,yarın başlayacak olan Cenevre otomobil fuarında tanıtılacak ve satışlar Almanya'da haziran ortasında başlayacak
Cc otomobil dünyasındaki hayatına Passat CC olarak gözlerini açmıştı. O dönem satılan Tiguanla birlikte , iğrenç ön ve arka far grubunu yeniledikten sonra isminin başında ki passat da kaldırıldı ve güzel spor bir otomobil olmuştu. Şimdi ise tamamen yeni bir isimle ve yeni bir gövde ile müşterilerin karşısında. Bence tutar.
Edit: Fuarda çekilen ilk görüntülerde tanıtım aracı sarı olduğu için pek fark edememişim önden Renault Talisman arkadan c coupe çakması bir model olmuş. Tutmasın (!).
Passat CC yerine üretilen otomobildir.

Cenevre Fuarı'nda tanıtılmıştır.
yahu Passat CC dediler eyvallah dedik, sonra sadece CC dediler yine eyvallah dedik, Arteon dediniz yine eyvallah ama bu son olsun canım..
Talisman passattan, arteon talismandan ooh ne guzel anasini satayim. C coupe cakmasi diyen arkadasta laguna coupe ye goz atmasini tavsiye ederim.
Tesla model S andıran fosil yakıtla çalışan araba. İnsan neden elektrikli değil diye sorguluyor.
  • / 3
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri