2016 yılında üretimine başlanacak volkswagen'in hindistan pazarına özel olarak üreteceği sedan model. bu hafta başlayan new delhi'deki oto fuarında lansmanı yapılmış.

marka ismi latincedeki amo'dan yani 'seviyorum' kelimesinden geliyor.

araç baz olarak volkswagen polo'nun kasasını almış ve bunun üzerine geliştirme yapılmış. ilk yorumlar oldukça tipsiz bir araba olarak olduğu yönünde ancak volkswagen sadece hint pazarına yönelik çıkardığından iç piyasa dinamiklerinin göz önüne alınmış olarak kabul ediyoruz. volkswagen vento diye bir arabanın varlığını düşündüğümüzde pek şaşırılacak bir seçim değil.

benzinli 1200cc ve dizel 1500cc olmak üzere iki seçenek sunulacağı konuşuluyor. beş ileri manuel ve yedi ileri dsg şanzımanı olacak. ayrıca tüm yeni nesil güvenlik teknolojileri de araçta yer alacak.

üretimine bu ay başlanması ve yılın ikinci yarısına yetiştirilmesi bekleniyor.

fiyat skalası ise yaklaşık 5.5-8.5 lakh arası olacakmış. yani polo ile vento arasında bir noktada. bizim para birimimize çevirdiğimizde yaklaşık 23-24 bin liraya tekabul etmesi gerekiyor. ülkemizdeki acımasız vergilendirme sistemine bir kez daha teessüflerimizi iletiyoruz.
tümünü gör
ilgili galeri