mitsubishi l200 ile beraber pick up segmentinin en çok satılan modellerinden volkswagen amarok ile toyota hilux'un karşılaştırılması.

amarok'u 2000cc'lik bitdi 180ps'lik motor beslerken; hilux'u ise 2400cc'lik d-4d 150ps'lik bir motor taşıyor. hilux'un hacimsel olarak daha büyük bir motoru olmasına karşın fiyatlarına baktığımızda vw biraz daha pahalı. 4x4 hilux 101 bin lira civarı iken; dolu bir amarok 109 bin lira.
ki hilux'un bir de 2800cc'lik versiyonu var, 171ps ve en üst pakete 120 bin lira fiyat biçmişler. en üst paket amarok ise aynı 2 litrelik motoruyla 122 bin lira.

hilux yaklaşık 10 senedir iç tasarımını pek değiştirmedi. ön panel basit ve o ağırbaşlılığını koruyor. gelişmiş bir dokunmatik ekran eklentisi dışında bir farklılık yok. ancak dokunmatik ekranın arka kameraya sahip olması onu bu eşleştirmede bir adım öne taşıyor.

amarok ise daha bir otomobilimsi havaya sahip. estetik kaygı daha ön planda tutulmuş. çok fonksiyonlu direksiyon, alcantara kullanımı...

hilux güçlü bir motora ve zevkli bir sürüşe sahip olsa da şehiriçinde biraz yabani kalıyor. vahşi görüntüsü ben şehir çocuğu değilim diye bağırıyor resmen. amarok ise rakibine göre daha ehil. süspansiyon sistemi bile konfora odaklı yapılmış. hassas manevra kabiliyeti, akıcı kullanımı vb.

hilux 1968 yılından beri üretimi devam eden ve bu segmentte kendini kanıtlamış bir araç. amarok ise yeni sayılabilecek ve şehrin haşarı çocuğu kıvamında. ancak bir başarısı var ki, ticari sınıfının yanı sıra binek müşterilerine de hitap etmesi ile insanların pick up'lara bakış açısını bile değiştirebilmiş bir model.

amarok'un hilux'u satış rakamlarında geçmesinin ise en büyük nedeni de vergi. amarok 2 litrelik motoruyla yırtarken; hilux'un en küçük motoru 2.4 litre. büyük motor seçeneğini tercih ederseniz hele, çıkan rakam amarok'u ikiye katlıyor.
Eskiyen yüzünden dolayı Toyota Hilux'u daha avantajlı gördüğüm karşılaştırma.
Bana göre hilux ün tek eksisi vergi bölümü diğer bütün karşılaştırmalarda hilux bana daha çekici geldi ayrıca yeni tasarımı da gerçekten hoş gözüküyor
kilitli diferansiyeli olmayan bir araca arazi aracı gözü ile bakmayacağım için amarok'un ciddiye bile alınmaması gereken karşılaştırmadır.
Tabiki toyota.Teröristlerin tercihi. bu kadar cihatçı yanılıyor olamaz. (bkz: Işid)(bkz: el-nusra)(bkz: el-kaide)
Agir arazi yapmayacaksam amarok ama daga tasa vuracaksam her turlu hilux
Tok kapı sesi bağımlılığı yoksa tabi ki Hilux
toyota hilux'ın amarok'u ezip geçeceği versustur. amarok ne la? arazide japondan şaşmayacaksın.

1- toyota hilux
2- mitsubishi l200
3- isuzu d-max
türk kullanıcıların bu yılın ilk altı aylık döneminde 2.055 adet toyota hilux ve 1.425 adet volkswagen amarok alarak cevabı verdiği karşılaştırmadır.
  • / 2
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri