Almanya'da, 1937 yılında tek model halk tipi otomobil üretimi için Nasyonal Sosyalist Alman İşçi Partisi tarafından Alman Otomotiv Birliği'ne kurdurulan otomobil firması. Şirketin adı, Almanca'da halkın arabası anlamına gelmektedir. Grubun sahip oldugu markalar Audi, Porsche, Bentley, Bugatti, Lamborghini, Seat, Škoda,Volkswagen Ticari Araçlar ve şubat 2008'den bu yana Scania'dır.
Doğuş grubundan çok çekmiş markadır.
Kimileri çok memnun iken kimileri ise bok atmaktan kendini alıkoyamaz.
O kadar çok markayı altında bulundurmaktadır ki, artık bir markadan çok şirketler topluluğunu anımsatmaktadır. Türkiye'den Doğuş Oto'yu gönderim kendilerinin geleceği konuşuluyor ama ne olur bilinmez. Kabini sessiz arabalar üretmesi en sevdiğim özelliklerindendir. Keza seslerle kafayı bozmuş bir insanım.
Son günlerde çok büyük sıkıntılar yaşayan firma. Aslında sıkıntıyı bütün Volkswagen Group çekiyor.
Hisseleri daha şimdiden %20 değer kaybetti..
iyi markadır, kaliteli arabalar üretir fakat asla bir premium değildir. nedense ülkemizde gereksiz abartılarak, premium segmente yerleştirilmiştir.
Ülkemizde sahip olanların kendini premium hissettikleri (verdikleri paradan ötürü olsa gerek) markadır.
Bana göre hiç bir modeli paranın tam karşılığını vermez, donanımlısı için bir araba parası kadar daha eklemek gerekir. Satış politikasını çok iyi geliştirmiştir.
Sıra bekletmesi ile sanırım alıcılar çok özel araç alacakları için beklediklerini sanıyorlar.
doğa düşmanı otomotiv markası. otomobilleri de tırt. 70 milyara golf satar daha arka park sensörü yoktur.
Tırttır almayın:)İzolasyonlar hele fecahat..
Neden bilmiyorum ama sevemediğim otomotiv markası(sanki vw'nin çok umrunda).
Bunun nedeni sahiplerinin büyük bir kısmının kafa ütülemesi ve arabama (bkz: citroen c4 birinci nesil) çamur atması olabilir. Gerçi burun kıvırdıkları arabanın sürüş dinamikleri(viraj limiti, direksiyon tepkisi, frenler vs.) sahip oldukları arabaların çok daha üstünde(hot-hatchleri saymazsak).
arabalara koydukları en ufak şeyleri bile opsiyonlayan kazıkçı firmadır.
hatta bir ara kötü jettanın en boş paketiyle dolu paketinin arasında yaklaşık 33000tl fark vardı. (bkz: dahada fazla olabilir)
bu arada jettanın en boş dsg olanı 67000 tl. düşünün 67000 tl verip doğan alıyorsunuz. içinde en ufak bişey olmayan arabaya ne demektir 67000 tl. Millet mi saf bizmi safız anlamadım.
  • / 11
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri