Yarışları da düzenlenmekte olan arabadır.
Ünlü pilot Volkan Işık tarafından 2008 yılında planlanmış ve üretilmiştir.
1251cc motora ve 5 ileri manuel veya sıralı tip şanzımana sahiptir. 115 beygirdir.
530 kilogram ağırlığında, 1.6 metre iz genişliğinde ve 3.02 metre uzunluğa sahiptir.
%100 kilitli diferansiyelin yanı sıra arkadan çekişlidir.
'bunu park etmek kolay olurdu' dediğim arabadır.
yola çıkmasına izin veriliyor ise bir tanesine talip olabilirim.
Yarışı da kendisi de çok keyifli olan arabadır.
Yarışında ünlü kişiler de yarışmaktadır. Sezonluk paranın yanı sıra araç hasar gördüğü zaman onu da ödüyorsunuz. Ve duyduğuma göre tamir masrafları biraz okkalı çıkıyor.
Önü arkası ayrı oynayan araba. Autodrom'da kullanma fırsatı buldum, hayatımda hiç bu kadar oynak bir otomobile binmemiştim. Önden kayarsa lift off yapınca neredeyse spin'e gidecek kadar arkası geliyor. Cidden çok eğlenceli.
yamaha fjr 1300 motor bloğu, şanzıman ve aktarma organlarının alınıp olduğu gibi kullanıldığı arabadır. kalbinde bir motosiklet vardır yani.
Eğer kullanmak istiyorsanız 600tl verip workshop denen hadiseye katılmanız gerekiyor. Bir ara otopark.com üyelerine indirimle 400'e geliyordu ama en son ki durum nedir bilmiyorum.
Aracın dinamikleri, kontraya hızlı tepkisi ile her kullanan kendini Sebastian Loeb zanneder. Müthiş eğlencelidir.
Yıldız Üniversitesi Davutpaşa kampüs içindeki parkurda kiralanabilir.

Davultepe'de Volkicar ile 1 lap
okulum ytü'deki volkan ışık akademi'nin yırtıcı modelidir. Yarışları düzenlenir. Oldukça keyiflidir. Kullanmayı çok istemişimdir ancak maliyetlidir.
Kilit ve rwd oluşu,güçlü motosiklet motoru hafif şasi ile yan canavarıdır.
yaklaşık 1 yıldır elimden geldiğince gidip kullandığım, tam bir sezon yapma planlarımın üstüne sağlık problemleri yaşadığım hadisedir.

motor sporları hayranlığım çok öncesine dayansa da başlangıcım volkicar'dır. Eğiticidir, öğreticidir, eğlendiricidir ve en önemlisi tatmin edicidir. Pistte süre kasmak isterseniz her virajda soğuk terler dökmenize sebep olacak derecede tatlı kaymalar yaşatır. Yok ben eğleneceğim yemişim süresini derseniz de tam olarak doğru adrestesiniz demektir. Aks mesafesinin bu kadar kısa olduğu bir aletin içerisinde yan yan gitmek eğlencenin doruklarını yaşamaya eş değerdir.
Yakında sözlük yazarlarından birkaç kişiyi daha başlatmak istediğim ufak eğlence makinesi. Hatta elimden gelirse sözlük zirvesi gibi bir organizasyon düzenleyip, motor sporlarına başlamanın eşiği olan Volkan Işık Akademi'de keyifli bir gün geçirmemizi sağlayacağım.

pist fiyatları oldukça artmışken, Volkicar'ın ne kadar mantıklı olduğunu hem izleyip hem de kullanıp görün diye bir gün ayarlamaya çalışıyorum.
  • / 2
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri