3-4 gündür hayatımda yaşadığım can sıkıntılarından dolayı kendimi tekrar sokaklara attım. Caddede gazlayan birkaç tipin de olduğu bir tayfa ile 2-3 gündür apaçi gibi gazlıyoruz. Allah'ı var deli gibi gazlıyoruz cidden. Arkadaşların çoğunda 1.18i var, cupra var, scirocco falan var. Sözlükten de bir arkadaşım ile aralarındayız. Sözlükteki arkadaşımın arabası zaten diğerlerine nazaran güçlü ve direksiyonu da sürüşü de çoğu kişiden iyi. Bu tayfada onu dışarı tutuyorum fakat geri kalan hepsi en ufak bir virajda panik frenine kadar gidebilecek fren performansı sergiliyorlar. 90'lık 1.2 tsi polo ile sahil yolunda bana yetişemediklerine tanık oldum.

Şimdi az çok tayfayı tanıdıkça da teker teker arabalarına binmeye başladım. Neler yapıyorlar görmek için. İnanın değil viraj çizgisi apeks mapeks adamların esp'den kontrol sistemlerinden haberleri yok. Viraja geldiklerinde frene abanıyorlar. Niye fren yapıyorsunuz diyorum e viraj geldi diyorlar. Elimden geldiğince virajlarda korkmamaları gerektiğini, en dıştan gelerek çıkış açısına bağlı içeri değmeleri gerektiğini falan ufak ufak anlattım. Tayfa genel olarak 2-3 yaş küçük benden zaten. Tek şansları bir şekilde o arabaları altlarına alabilmek olmuş. Sürüşlerinin de ne kadar tehlikeli olduğunu anlatmama gerek bile yok. Gönül ister ki bu gaz hevesiyle yanıp tutuşan çocuklara da birileri doğru şeyleri öğretsin ve faydalansınlar ama kimse eğitime ihtiyacı olduğunu kabul etmiyor. Ben de anamın karnından viraj tanrısı olarak çıkmadım ama güzelim arabalarla virajlarda gördüğüm fren lambalarınız kimin düz yol kimin virajlı yol gazcısı olduğunu ortaya çıkarıyor.

Ek olarak; sözlükte ciddi anlamda viraj gazcısı olduğunu düşünüyorum. En güzel rotalar yollar falan tarzı başlıklarda çoğu yazar virajlı yolları belirtiyor ki bu da bu anlama geliyor zaten.
tümünü gör
ilgili galeri