düz yol gazcısından çok daha yetenekli olan, insanların hayatlarını tehlikeye atmadığı müddetçe saygı duyacağım adamdır. sonuçta yeteneklerini geliştirmeye çalışıyor ve otomobilini daha iyi tanıyor.

kendi kendine makas atan tip'ten çok daha sempatik olduğu kesin kimse kusura bakmasın. hele bir de lift off işini çözmüşse her otomobil ile çok eğlenebilir.
Yol boş ve müsait olduğunda virajlarda yarış çizgisi deneyenlerden olduğumuz doğrudur .
Şimdi herkes gelip burda viraj gazcısı olduğunu ima eden yorumlar yazacak. Yazık kıyamam
Şu anda iz frenleme ye çalışıyorum hiç otababa çıkmadım ama epey heveslendiğin tip
Edit: 21 yaşındayım
25 yaşıma kadar dahil olamadığım kategori. ben de düz yol gazcısı idim, halimden memnun değildim ama ülkede direksiyon geliştirmek zor iş. daha sonra track day'ler falan derken işler değişti.
Uzun bir aradan sonra entry girmeme sebep olan entrydir....
Bu durum sürüş tecrübesinin gelişmesiyle gelinen nokta gibidir. Sıkılmadan jazz veya Pink Floyd dinlemek gibi...
Bu tip adamlara Ford Ka da versen, Porsche 911 de versen aynı sürüş zevkini yaşarlar...
3-4 gündür hayatımda yaşadığım can sıkıntılarından dolayı kendimi tekrar sokaklara attım. Caddede gazlayan birkaç tipin de olduğu bir tayfa ile 2-3 gündür apaçi gibi gazlıyoruz. Allah'ı var deli gibi gazlıyoruz cidden. Arkadaşların çoğunda 1.18i var, cupra var, scirocco falan var. Sözlükten de bir arkadaşım ile aralarındayız. Sözlükteki arkadaşımın arabası zaten diğerlerine nazaran güçlü ve direksiyonu da sürüşü de çoğu kişiden iyi. Bu tayfada onu dışarı tutuyorum fakat geri kalan hepsi en ufak bir virajda panik frenine kadar gidebilecek fren performansı sergiliyorlar. 90'lık 1.2 tsi polo ile sahil yolunda bana yetişemediklerine tanık oldum.

Şimdi az çok tayfayı tanıdıkça da teker teker arabalarına binmeye başladım. Neler yapıyorlar görmek için. İnanın değil viraj çizgisi apeks mapeks adamların esp'den kontrol sistemlerinden haberleri yok. Viraja geldiklerinde frene abanıyorlar. Niye fren yapıyorsunuz diyorum e viraj geldi diyorlar. Elimden geldiğince virajlarda korkmamaları gerektiğini, en dıştan gelerek çıkış açısına bağlı içeri değmeleri gerektiğini falan ufak ufak anlattım. Tayfa genel olarak 2-3 yaş küçük benden zaten. Tek şansları bir şekilde o arabaları altlarına alabilmek olmuş. Sürüşlerinin de ne kadar tehlikeli olduğunu anlatmama gerek bile yok. Gönül ister ki bu gaz hevesiyle yanıp tutuşan çocuklara da birileri doğru şeyleri öğretsin ve faydalansınlar ama kimse eğitime ihtiyacı olduğunu kabul etmiyor. Ben de anamın karnından viraj tanrısı olarak çıkmadım ama güzelim arabalarla virajlarda gördüğüm fren lambalarınız kimin düz yol kimin virajlı yol gazcısı olduğunu ortaya çıkarıyor.

Ek olarak; sözlükte ciddi anlamda viraj gazcısı olduğunu düşünüyorum. En güzel rotalar yollar falan tarzı başlıklarda çoğu yazar virajlı yolları belirtiyor ki bu da bu anlama geliyor zaten.
bu senenin başlarında ben de bir düz yol gazcısıydım itiraf etmeliyim. işim nedeniyle çok gezmeye başladım ve bu sürüşüme çok şey kattı gerek amasra - cide arası olsun gerek ılgaz - kastamonu olsun çok güzel virajlı yollar gördüm ve virajlı yol gazcısı denilebilecek kapasiteye geldiğime inanıyorum.hele mengen tünel çıkışı vardır ki hem manzara hem o tatlı virajlar tadından yenmez
hemen değil yavaş yavaş olunan kavram. limit nedir, risk nedir, tepki nedir öğrenmek gerekir.

sözlükten orco denen psikopatla gazlayana kadar içerisinde olduğunu düşündüğüm grup. intercity sürüş akademisinde tanışmıştık, o gün bugündür kendisini çok severim. sayesinde çok geliştim, blog falan açtım, kafa yapım değişti. benden genç olan bir adamdan bir şey öğrenebildiğimi öğrendim.
Otomobilden keyif almayı bilen insanlar kategorisi.
  • / 4
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri