karayollarında düz yolun kıvrılmasıyla oluşan dönemeçtir.

özellikle uzun yolda meydana gelen trafik kazalarında büyük payı vardır. yolun eğimi, ıslaklık derecesi gibi koşullar sürüşü iyice zorlaştırabilir. dolayısıyla bu tehlikeli dönemeçlere yaklaşılırken sürücüler trafik işaretleriyle uyarılır.
Araba kullanmanın en zevkli olduğu yer.

Bir viraja girip arabanın sınırlarını zorlamak, kendi sınırlarını aşmaya çalışmak, lastik seslerini duymak inanılmaz bir histir.
Bir otomobilin çoğu dinamiğini anlayabileceğiniz dönemeç.

Otomobil hası burada çıkar ortaya.
Direksiyon başındakinin de kabiliyetlerini anlayabileğiniz dönemeç.

Şoförün hası burada çıkar ortaya.
yol tutuşun ne kadar önemli olduğunu anlayabileceğiniz dönemeç.

lastiğin hası burada çıkar ortaya.
renault megane rs 225 vb. bir renault sport ile oldukça fazla keyif alacağınız dönmelik yol.
polis ekiplerinin bitiminde kontrol noktası oluşturması en güzel yer. gelen kaideye aykırı araç kaçmaya fırsat bulamayacak.
Fısıldadığım yol biçimi. Dıştan içe içten dışa. Bitti bu kadar.
Araba kullanmanın zevkini en güzel alabileceğiniz yerlerdir. Arabanızın ve kendinizin sınırlarını zorladıkça daha çok keyif veren, gerçek sürücüyü ayırt eden yerlerdir. Düz yol gazcılarının ve makasçıların foyalarını ortaya çıkartır. Asfaltın kalitesini tahmin etmek çok önemlidir, tutmayan asfalttaki fazla iyimser viraj denemeleri bariyerlerde sonuçlanabilir. Pist dışında da apex noktasını kullanarak dönerseniz maksimum hızda virajları dönebilirsiniz.

Son olarak sözü belkide yaşamış en hızlı ve cesur yarışçıya veriyorum: "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers" - Colin McRae
Antalya-Mersin arasında en güzel manzaralıların bulunduğu yol parçası
  • / 2
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri