Son zamanlarda alakasız birçok aracın arkasında gördüğüm "araç fan club'ı " olduğunu tahmin ettiğim stickerlar. Lan arabanın kendisi yok fan Club ı nasıl var? Hayır birde opel araçların üzerinde görsem bi nebze diyeceğim. Ford Transit olmak üzere birçok alakasız marka ve araç tiplerinde gördüm.
Fiorino nun arkasındaki Ford fan club FFC yazısı gibi.
Baktığımız zaman vauxhall opelin diğer bir adıdır. Grup içerisindeki muhabbet belirli bir arac marka modeline dayandırılmıyor. Vauxhall Team dostluğun, yardımseverliğin, modifiyenin bir çatı altında toplamasıdır. Sosyal bir sivil toplum kuruluşundan çok Vauxhall Team bir ailedir. Herkese kapısı açıktır.
Üye olunca maaş bağlıyorlarsa benim de istediğimdir.
Unutmayın!! DAHİ ANLAMINDA KULLANILAN -DE AYRI YAZILIR.

Tanım: Olayı yanlış anlayan bir arkadaşın, kızgınlığını berbat bir Türkçe ile açıkladığı entryi içeren başlık.
Grubun temsilcisi sözlüğe ayarı vermiştir. Grubun ne olduğu anlaşılmış tüm sözlüğün kötü pis kaka yazarları cevaplarını almıştır. İmza (paralel evren)

Hazır üyeyi yakalamışken cevap almak istediğim sorular var.
1. Bu grup Türkiye'de faliyet gösteren bir grup mudur?
2. Eğer Türkiye'de faliyet gösteriyorsa Türkiye'de Vauxhall araçlar hangileridir?
3. Eğer bunlar opel araçlar ise ismi niye Vauxhall olarak kullanıyorsunuz?

Başka arabası olan arkadaşları da alın gruba almayın denmiyor çok başarılı bir girişim bu.. Fakat Vauxhall Team diye sticker dağıtmak nedir? Madem bir otomobil grubusunuz herkese açıksınız o zaman daha global bir isim seçmeniz gerekiyor. Carblog Türkiye gibi!

Hedefleriniz olabilir bu çok güzel bir şey hedef başarıyı getirir bu da güzel. Fakat eleştirildiğiniz konu hedefiniz değil, aksine çıkış noktanız!

Bende belirli bir markanın belirli bir modelinin sayfasını kurdum ve yönetiyorum. Stickerları ücretsiz olarak sadece buluşmamıza katılan ve bizi temsil edebilecek düzgünlükte insanlara veriyorum. Araçlarına taktıkları yer bile standart bir yer. Kafasına göre yerlere yapıştıramazlar, ait oldukları grubu temsil edecekleri için öyle saçma saçma hareketlere giremezler bunun için ciddi yaptırımlar var. Her isteyene sticker yok.
Bırak o markanın o model aracına sahip olmayı, sticker namustur temsili yapabilecek kişilerde olmalı. Yani italyan yapımı bir araçta JDM sticker'ı görsen komik olmaz mı? JDM (japanese domestic market) sadece japon otomobilleri için üretim yapan bir firma o yüzden italyan işi bir arabada görmek ne kadar amatörceyse sizdeki durumda aynı oluyor. Yani bilinçsiz bir büyüme söz konusu. "Farzet ki" tayfasından takipçi çekmek size başarı olarak geliyorsa profesyonel düşünmüyorsanız zaten sorun yok! Başarı buysa başarılı olmak hiç zor değil.... SCT gibi JETTA TÜRKİYE gibi forumların hayran sayfalarının incelenmesi gerekiyor. Bunlar otomobil sayfası dışında büyük oluşumlar halindeler. Profesyonel dernek tüzüklerine bile sahipler. Oluşum dediğin böyle olmalı.
Sonuç: Sayfa sizin, takipçi sizin, keyif sizin nasıl isterseniz öyle yaparsınız. Ama eleştiriliyorsanız kızmak olmamalı. Nokta küçüktür cümle bitirir diyerek Ramiz dayı ayarı vermeye çalışılmamalı. Nokta tek başına bir şey ifade etmez ancak bir ek gelmesi gerekir. Üzerine bir çizgi çekerler ünlem olursun dikkat çekici hale getirler. O yüzden sözlük yazarları arkadaşların eleştirileri sizi kızdırmasın, bilakis üstüne basarak daha iyisini yapmaya odaklanmalısınız.
Son zamanlarda alakalı alakasız arabalarda çok sık görmeye başladığım sticker. Bir şey görünce ve sık sık görmeye başlayınca ister istemez bir düşünce belirir ya kafada benim yukarıda sözlüğe verilen cevaptan anladığım kadarıyla bu stickerları görünce düşündüğüm şeyler tamamen doğruymuş.

Sanki bir yukarıdan bakma durumuna cevaben yazılmış gibi ama ben Vw Scirocco'larda bile bu stickerlardan görüyorum, kısacası mazlum edebiyatına gerek yok. Nokta hakkındaki özlü söz enteresan olmuş, keşke yazdığında da noktaları doğru yerlere koyabilseydi arkadaşımız baştan aşağı imla hataları olan bir yazıda komik durmuş bu söz.

Öte yandan dedikleri gibiyse ki öyle duruyor herkese açık bir platform oluşumu güzel bir hareket, bende yıllarca bir Peugeot forumundaydım çokta aktiftim aracımı satıp başka bir marka almama rağmen devam ettim.
Bonzai Spec gencolarin Duman Power 1.7dti Corsa'larinda gordugum sticker.
bunlar da ilginizi çekebilir