Orta veya sondaki susturucu yerine takılan, açılıp kapanabilen susturucudur.
Bununla birlikte isterseniz hava çıkışını dolandırabilir isterseniz direk çıkmasını sağlayabilirsiniz. Arabanın içinden kumanda bu işlem yapılır, bu yüzden çok tercih edilir.
Gençler tarafından genellikle polisi aldatabilmek için kullanılır çünkü sessiz modu gerçekten sessizdir.
Ama bilinçli kullanıcılar şehir içinde kapayabilmek insanları rahatsız etmemek için de kullanırlar.
Açılınca çok rahatsız edici ses çıkartan susturucu.
Arkadaş hadi pist için özel hazırladığın bir araban vardır takarsın ama şehir içinde açmayın şu şeyi. Sen düz yolda basıp(sizi virajlarda da görmek isteriz) egonu tatmin edeceksin diye bütün mahalleyi gecenin bir yarısı uyandırmak zorunda mısın be adam.
öncesine 76mm düz boru çekildiği için sesi çok çıkan merettir.
halbuki insan gibi boyutlara boru çekildiği zaman açık olsa dahi çok rahatsız edici ses çıkarmıyor.
sen gidip 0.7 bar basınç basan arabana 76mm boru çekip ses çıkarırsın da turbon geç gelir, altlar ölür, yakıtın artar biliyor muydun?
her aldıkları honda ya takan apaçiler yüzünden imajı zedelenen egzoz sistemi
Varex bir egzoz markası olmasına rağmen bütün vanalı egzozlara kendi ismini vermiştir..Bakkaldan gidip selpak istemek yada pencerenize pimapen demek gibi birşey :)Varex var sorusunun devamında orjinal varexmi diye sorulduğunda karşıdakinde soru bakışı var ise orjinal markadan bile haberi olmadığı anlaşılır. :)..Otoparka aracı ısıtırken yada geç saatte otoparka girerken yada geç saatte şehir içi seyahat ederken kapatıldığında orjinal egzoz sesi kadar ses çıktığı için rahat hareket olanağı sağlar...Ben seviyorum hayatımı kolaylaştırıyor konfor katıyor :)
Adana warex ve Orjinal Varex olarak ikiye ayrılan egzozdur. Her köşe başında rastlanan adana warexlerde egzoz kapalı konumdayken gaz çıkışı sağlanmadığından aracı boğar. Ancak cağnım Orjinal Varex'te ise kapalı konumda egzoz gazı içerde dolaştırılır ve sessiz çıkış sağlanır. İki egzoz arasındaki fiyat farkı ise 1000 liradan fazla.
VARiable EXhaust'tan gelir.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri