1989 doğumlu fin f1 pilotu an itibariyle williams takımıyla sözleşmesi bulunmaktadır Nico rosberg'den boşalan mercedes koltuğuna kendisinin geçeceğini düşünüyorum.
2011'de GP3 şampiyonu olarak dikkat çekmiş, ardından Formula 1'de Williams ile yarışmaya başlamıştır. 2014'te etkileyici bir performansla pilotlar şampiyonasını dördüncü sırada tamamlamıştır. Sonraki yıllardaysa Williams'ın performansını düşmesiyle bu kadar etkileyici olamamakla birlikte kendinden çok daha tecrübeli takım arkadaşı Felipe Massa'yı geride bırakması ne kadar yetenekli olduğunu göstermektedir.

Ne var ki F1 hafızası kısa olan bir spordur. Kimse onun 2014'teki performansını çok hatırlamıyor daha çok bu yıl silik sürüşlerinden bahsediyor. Valtteri'nin bana kalırsa yakın zamanda Williams'dan ayrılması gerekiyor, Formula 1'deki kariyerinin iyiliği için buna ihtiyacı var.

Hamilton, Vettel, Alonso, Raikkonen ve Ricciardo gibi isimlerin dışında kalan pilotlar arasında dikkat çeken bir kaç isimden biridir.
2017 Formula 1 sezonunda Nico Rosberg'den boşalan Mercedes-AMG koltuğuna oturacak olan pilottur.

Olabilecek en başarılı hamleyi yaptı Mercedes. Daha hızlı ve tecrübelisini bulamazlardı. Bakalım yeni sezonda Hamilton- Bottas ikilisi neler yapacak, Bottas ne zaman yarış kazanacak?
Mercedes-AMG'deki ilk yarışında Hamilton'ın arkasında kalan pilot. Önümüzdeki yarışlarda Hamilton'ı yakalayıp yakalayamayacağı merak konusu.
Avustralya GP'sinde morali bozuk Hamilton'ı yarışın ikinci bölümünde yakalayarak 1.2 sn arkasında finişi görmüştür. Çin'de ne yapacak merak ediyorum.
2017 Avustralya GP'sinde Mercedes ile ilk yarışında podyum elde eden pilottur. Sıralamalarda üçüncü sırayı elde edip, vatandaşı Raikkonen'i geride bırakmıştır. Yarış içinde SS ile yarışan Hamilton'a yetişmesi dikkat çekiciydi.

Ondan beklendiği gibi bir yarış çıkarttı. Risk almadı, gereksiz şekilde takım arkadaşını zorlamadı ve Ferrari'yi arkasında tuttu. Vettel ve Hamilton'ı zorlayabilir mi orası henüz bilinmiyor ama bence hız olarak eksisi yok gibi.
2017 Formula 1 sezonunda 4 pole pozisyonu, 3 galibiyet ve 13 podyum elde ederek başarılı bir iş çıkartmış pilottur.

Şampiyonayı Vettel'in 12 puan arkasında 3'üncü sırada tamamlamıştır.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri