en sevmediğim meslek tiplerinden.

normalde hayatta vermem anahtarı. gider uzağa park eder yürürüm. bir keresinde restorana gitmiştik. çektim kapının önüne, attım bizimkileri, park edip geliyorum ben dedim. hemen yanında da bir park yeri buldum. hiçbir işaret de yok. tam yanaşıyorum, vale koşup geldi, abi biz alıyoruz diyor. dedim ki ben park ediyorum işte. yok olmaz diyor. dedim tamam o zaman karşı kaldırıma park edeyim? yok abi orası da bizim diyor. yanda bir otopark var orayı gösterdim, orası da bizim diyor. yahu diyorum kısacık kalacağım zaten neyin tribindesin? bu arada gösterdiğim her yer bomboş (içimden de sövdüm zaten "ne biçim restorana geldik, anlaşılan içerisi bomboş" diye). kardeşim dedim manyak mısın her yer bomboş, arabayı özel yere çekecekmiş gibi muamele yapma bana. abi buralarda arabayı biz alıyoruz diyor hala. bu arada fazlasıyla acelemiz vardı o gün için, restorandan çıkıp fenerin maçına yetişeceğiz. daha fazla bekletmeyeyim bizimkileri diye verdim arabayı.

ama tutamadım kendimi, girmedim içeri izlemeye başladım. manyak mıdır nedir, arabayı savura savura döndürdü olduğu yerde. hemen yanda bir boş yere girdi. abartıyorsam adam değilim sözlük, 10 metre sürdü arabayı ya. sonra da geldi bana üzerinde numara yazan bir fiş vermeye çalışıyor. dedim bunu kaybetsem arabayı vermeyecek misin. abi başka araba yok ki zaten karışmaz diye pis pis sırıtıyor. neyse içimden söve söve girdim içeri. 35-40 dakikada yemekleri yedik kalktık hemen. çıktık restorandan, dedim ki baba siz yürümeyin, ben arabayı getireyim. zaten 10 metre ötede yani, benimki de laf işte. tam hareketlendim ki vale arabayı çalıştırdı yanımıza getiriyor. fakat arabaya kimse binmedi ki, kim kullanıyor demeye kalmadan adam bi indi arabadan leş gibi sigara kokuyor içerisi. hava soğuktu. beyefendi kulübesinde oturmak yerine arabaya binmiş, keyfinden de ödün vermeyerek bir de cigara tüttürmüş. kafayı yiyeceğim ya adam dalga geçiyor resmen. abi borcun 20 lira demesin mi bir de. bir hışımla döndüm, tamam abi sen az kaldın 15 yapalım dedi. artık sinirimden gülmeye başladım. zaten içeride güzel vakit geçirmişiz ağzımızın tadı bozulsun istemiyorum. zaten acelemiz var, çıkardım verdim.

şimdi diyeceksiniz ki derdinle ilgili bir buton vardı buralarda nerdeydi yaa. basın o butona hiç çekinmeyin. anlattım rahatldım. oh!
tümünü gör
ilgili galeri