çok çok az insanın yapabildiği eylem. sabır, özveri ve dikkat ister. genellikle uzun yola gidecek olan kişilerin yola çıkarken hep kafalarında kurdukları ama yola çıkıp biraz süre geçince vazgeçtikleri mevzudur.

aslında hız sınırları dahilinde gitmek belli oranda yakıt tüketimini düşürüyor. ama nedense insanlar 2-3 saat yolda gittikten sonra sabırsızlıktan kadranı devirmeye falan başlıyor.

hem ucuz hem de güvenli gitmek varken bu neyin acelesi dostum?
sabırlı ve usta olan şoförlerin yapabileceğim eylemdir.
hele bir de aracınızda cruise control varsa tadından yenmez. hele hele otomatikse of of offf.
Cruise control sahibi araçlarda çok daha kolay yapılabilen eylem. Tabii daha çok karakteriniz ve çevrenin etkisi söz konusu.

Trafikte uysal, sabırlı bir karaktere sahipseniz zaten yolun ortalama hızı çok düşmedikçe, konvoylar oluşmadıkça gaza yüklenmeniz için sebep yoktur. Hele de yolculukta yalnız değilseniz ya yolcular huzursuz olmasın diye sakin sürersiniz ya da yol sohbeti iyidir, sıkılmadığınız için yolculuk süresini kısaltmaya çabalamazsınız.

Bir de bunun tam aksi durumu var. Eğer dikiz aynanızın görüşü başka arabayla kapandığında daralıyorsanız, önünüzde başka bir aracın ilerlemesine tahammülünüz yoksa sol şerit kaçınılmazdır. Mesela Konya Ovası gibi bitmeyen düzlüklerden oluşan bir coğrafyadaysanız yollar bitmez, uyuklamamak için daha da çok yüklenirsiniz pedala.

Kamu Spotu: Yine de siz siz olun boş yol görünce ibrenin sonunu görmeye çalışmayın. swh
Sağlam ve özenle seçilmiş bir şarkı listesi gerektirir.
tamamen sabır işidir bunu yapabilmek. benim şahsi gözlemin bu işi en iyi becerebilen, eşşek gibi yakan araba alıp az yaktıracağım diye göbek zangırdatan insan modelidir. hacı madem az yaktıracağım diye kastırıyorsun neden en başta bu olaya uygun bir araba edin miyorsun acaba? almış 320i 'yi ekonomi kasacağım diye 100ü geçmiyor boş yolda. tamam fazla sığ bakmış olabilirim olaya kabul ediyorum ama bu tipler de beni delirtiyor belirtmeden geçemedim.
Cruise control ve acc varsa tadından yenmeyecek bir uygulamadır.Acc olmasada cc olsun.Genelde yola çıkmadan güncel bi cd yapılır bardaklığa soda,kahve vs koyulur ve efendi efendi yola bakılır.
Genelde hızlı giden bir araç denk gelince son bulur ekonomi denemesi.. Sevinirmisin üzülürmüsün bilemezsin..
Pederin arabayla tatile 9 LT ile gittikten sonra, aynı araba ile aynı tatile 6.8 LT ile gitmek..
Aile veya kız arkadaşla yapılan yolcularda olur anca. Bende arada kafadan 3 litre oynuyor.
  • / 2
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri