uzun dönem borçların altına girmeyi gözüne kestiremeyenlerin kiralama şıkkını seçtiği karşılaştırma. trafikte sayısı azımsanmayacak derecede artan şirket filo arabalarının yanı sıra insanların artık kişisel kullanım adına da tercih etmeye başlamaları bazı alışkanlıkların değişmeye başladığını gösteriyor. özellikle avrupa'da kiralama şirketlerinin araç satışlarındaki payları %50'nin üzerinde ve hatta bazı ülkelerde %70'lere dayanıyor. istatistiklere göre insanlar artık almak yerine kiralamayı seçiyor.

türkiye'de de geçen sene satışı yapılan araçların %20'si kiralama şirketleri tarafından alınmış. uzmanlar bu rakamın bu sene daha da büyümesini öngörüyor.

bu gidişle bireysel satışların sadece hobi amaçlı alınacak araçlara dönmesi yakındır. gazlayacak, piste çıkacak kişiler sadece parayı bayılıp araba alacak herhalde. diğer türlü ailevi, gezmelik ihtiyacını şirket arabaları zaten sağlıyor. kiralama rakamları biraz daha makul fiyatlara inerse, bireysel araç almaya saflık gözüyle bakılacağını gösteriyor.
tümünü gör
ilgili galeri