genelde mercedes bmw grubu araçlarda geçerlidir

(bkz: bu gün git yarın gel)
Benim gözlemim bu her markada var, "abi o olmaz", "abi yok bu olmaz", genelde yapamayacakları işe veya bilmedikleri şeylere olmaz derler. Birde işi beğenmeyen var o apayrı bir dünya başlıktan iki anlamı da çıkarttığımdan ikisinide yazıyorum.

Sorsan paran yok sürünüyoruz abi çok zordayız siftah yok battık borca alacaklılar kapıda gibi şeyler söyleyen ustalara işle gidersen tenezzül edip kıllarını kıpırdatmazlar, burun kıvırırlar. Tembellikten mi bilmiyorum ama genelde büyük bir işle gidersen de en yüksek fiyatı bunlar çeker o zamanda pençeleri belirir işleride genelde bir boka benzemez.

Diğerleri de işi bilmez anlamaz bok atar o öyle olmaz bu böyle olmaz derler. Bilmiyorum dese geberecek çünkü mükemmel usta oldukları için bok sürdürmemek adına yapıyorlar herhalde bunu. Bu dallamanında işleri bir boka benzemez.
Genelde iyi ustalardir, bunu bildikleri icin rahat hareket ederler, insanlar ona muhtac sanirlar ayni durum otomobil sektorunde degil hemen hemen her sektorde boyledir malesef..
Genelde işçiliği iyi olan ustalardır. Özelikle direksiyon kaplama konusunda piyasada isim yapanlar burnundan kıl aldırmayan kendini falzasıyla beğenmiş iş seçen tiplerdir. Kişilikleri esnaflıklarının ve sanatlarının önlerine geçmiştir. Örnek verecek olursak ünal demir custom works veya kartal sanayi Bayram Oto Nevzat Usta tam gider...
bunlar da ilginizi çekebilir