genellikle sinirle yapılan, birine hiç yapmaması gereken bir şeyi yaptığını anlatmaya çalışmaktır. selektörün anlamları içerisinde böyle bir şey bulunmasa da insanlık zaman içerisinde bu konuda evrimleştirmiştir.

kimi zaman sinir edici olabilir, ısrarcı olmak trafikte çok işe yaramayan bir yöntemdir. almanya'da bu tip adamlar da genellikle türk çıkıyorlar, şaşırmıyorum.
ledler ile muazzam şekilde akıl alan hareket. geçtiğimiz günlerde bir güzel radar cezaları yediğim test aracı peugeot 308'in ledli farları ile üst üste selektör atarak önümdeki 3 aracı aynı anda sağ şeride alabildiğim eylem.

evet sinir bozucu olabiliyor fakat sol şeritten kapatmış 180 giderken önümde durmalarını kendileri de istemezdi.
Her ne kadar yapmaktan memnun olmasamda mecbur kaliyorum tek veya cift selektoru genelde onemsemiyolar dibine girincede bisey degismiyo sonra kor edene kadar selektore boguyorum. Onemli olan selektor yagmuruna maruz kalmadan saga cekilmek
Eğer Herhangi bir AFL Bi-Xenon far sistemine sahip Opel kullanıyorsanız cidden etkili olabilen sellektör. Çokca bahsettiğim üzere genellikle şehirler arası yol alan bendeniz, geçen ki mecbur gece yolculuğumda bana eşlik eden Astra J Kasa'da bulunan bu far sistemine aşık olmama neden olmuştur. Uzun yolda sınırım 150 km dir geçmemeye çalışırım genelde 140km civarında CC ile yolculuk etmek ideal geliyor bana ancak Ankara - Sivrihisar - Afyon - İzmir aralığındaki sol şeritte 100-110km ile giden herkesten burdan özür diliyorum attığım selektörler için. (yanlış anlaşılmasın, sollama yapanlara selektör atmam efendi gibi frenler sollamasını beklerim, ama keyfine sol şeritte bu hızla gidiyorlarsa bi 40-50 mt geriden selektörümü yaparım)
Sinyal kullanmayan insanimiz selektörü dibine dibine sömürüyor.
Muhtemelen öncesinde 2 saniyelik tek selektör atılmıştır. Ayna kültürü olmayan sığır sürücü tarafından görülmediğinden ve sanki sol şerit Auto-Pilot şeridiymişcesine beyindeki araç kullanma sigortalarını indiren, tüm şeritler boşken sol şeritte yaşamını sürdürmeye direten ayıya "uyan artık sığır" dermişçesine atılan sellektördür. Bir sonraki hamle ya götüne kadar girip uzunları açıp öndeki sığırın uyanmasını beklemektir (taciz etmektir) veya umursamayıp orta şeride atıp "sığırı" es geçmektir. (sürücüden sürücüye değişiklik gösterir. ) Bazı ileri görüşlü sürücüler hiç bunu yaşmayıp daha konunun en başında "sığır sürücüyü" farkedip orta şeride geçip seyrine devam eder.
bmw xenonları kadar kuvvetli bi fara sahip olursam hevesimi alana kadar yapacağım eylem
bazı öküzler var ki, ciddi anlamda anlamıyorlar. gerçekten anlamıyorlar. geçenlerde boş yolda sol şeridi kapatmış gidiyor bir tane zekası geriye doğru giden arkadaş, önce tatlı tatlı selektör attım, altımda yeni 1.18i'lerden vardı. Anlamadı. Sonra abanmaya başladım. Öküz oğlu öküz hala anlamadı sonra ben sağ şeride geçtiğimde üzerime doğru şerit dışına taştı. Şimdi bu öküzü ben günde 10 posta dövsem doymam. Kaldı ki zaten dayakla da akıllanmaz.

Allahınızı seviyorsanız trafiği bir takım oyunu gibi görün. Bir tek kendiniz yoksunuz. Yiyorsanız da şu üst üste atılan selektörü artık terk edin şu sol şeridi.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri