büyük motivasyon unsuru. çocuğunun üniversite sınavlarını boşlamasını istemeyen babanın ateşleme silahı. binbir zorlukla üniversite sınavını kazanmaya çalışan gençlerin yanında varlıklı ailenin hayatın acımasız yanlarını gösteren hareketidir.

hali vakti yerinde bir ailenin örneğin kız çocuğuna araba alması ve okula rahat, güvenli olarak gidip gelmesini düşünmesi olarak ele alınabilir ve masum bulunabilir ama altına son model jeep çekip trafiğin anasını ağlatması gibi uç noktaları da mevcuttur.

erkeklerde ise üniversiteden kopmanın ilk adımı. yok oğlum, okula güvenli gidip gelsinler falan fişman... hikaye hep. erkek çocuğun lisedeyken kurduğu o çılgın kızlı ortam hayalini görüyorum ve arttırıyorum hareketi olur.

netekim, aklı başında bir babanın yapacağı hamle değildir. bırak bir iki sene burnu sürtsün, sonra ihya edersiniz. swh
Sırf bu vaat ile üniversite kazanan adam tanıyorum, yani işe yarayan bir hareket.

(bkz: ben)
(bkz: Babam ve ben ) %50 burslu kazandığım için yarı yani Cabrio araba aldı :P . Şaka bir yana bence güzel bir motivasyon ama burada babanın oğlunu tanıması çok önemli . Yani çocuk aklı başında biri değilse o babanın oğlu üniversiteyi kazanabilir ama sonrasında kötü şeyler de yaşayabilir makasla patlamalar falan . Yine de bazı üniversiteler şehir merkezlerinden çok uzak buradaki öğrencilerin maddi durumu yetiyorsa almalılar .
Genelde kendine 0 otomobil satın alıp eldeki eski aracı çocuğa kitleyen babadır. En azından benim ki öyle yaptı. He fena mı etti? Hayır tabii ki ben o otoban faresi ile (206) kız tavladım, gezdim, yanladım ve araba sevdalısı oldum.
bendeki baba tam tersidir, okulu kazanıp,üstüne bir de çalışarak para kazanarak araba aldırmıştır. tabi yine de maddi desteği olmuştur . Ancak gücü yetse alacaktır. candır öyle babalar
benim pederin, odtü'nün kampüsünün büyüklüğünü görünce sarf ettiği cümledir. ama sınavdan çıktıktan sonra tabii (swh)

öss'ye odtü havacılık binasında girdim. çıkışta da ailecek kampüsü gezdik arabayla. babam kampüsün büyüklüğünü görünce "odtü'yü kazanırsan sana araba alalım, büyükmüş baya" demişti. "sınavdan çıktım baba artık çok geç, bilseydim ona göre hazırlanırdım" demiştim. gerçi bilkent'i kazandık gene almadı (swh)
bunlar da ilginizi çekebilir