• / 3
Kesinlikle çok masraflı durumdur.
Sürekli arkadaşlarınızın kanka beni şuraya at sözünü duymaktan bıkacağınız durumdur ayrıca.
Arabanız olduğu sürece ay sonunu getirmekte zorlanırsınız.
Bunun yanında birçok artısıda vardır;
Servis beklemezsiniz, kafanız estiğinde istediğiniz yere gidebilirsiniz.
En önemli artısıda arkadaş ortamında saygınlığınız artar.
Üniversitede arabanız olsun istiyorsanız bence en güzeli Vw Tosbadır. hele bide tupluyse offff. Çok ekmeğini yedim benim beter böceğin :D
Kız arkadaş bulma konusunda da çok büyük avantajı olan durum.
Günümüzün gözde üniversite otomobilleri için: bmw 3.20i ed, bmw 3.16i ve volkswagen scirocco'ya göz atabilirsiniz.
eğer az çok diğer standart arabalardan farklı ise (apaçi şekilde modifiye edilmeden) hatun kişiler tarafından dikkat çeker, kampüs büyük ise bırakma bahanesi ile yeni arkadaşlıklar edinilir.
Masrafı bitmez ancak, özellikle her gün gidip gelmek oldukça yorar cebi,baba parası ile yaşamıyorsanız.
Bunun bir üst seviyesi, eğitim seviyesinde daha düşük olsa da kazanılan statü bakımından daha yüksek konumda olan, "lisede araba sahibi olmak"tır. Şayet liseye arabayla giderken, her şey komikti, eğlenceliydi, herkes okulun önünde değnekçilik yapardı falan.
devlet üniversitelerinde statü belirtisi, özel üniversitelerde ise sıradan bir durum.
Kız arkadaş bulma konusunda pek de avantaj sağlamayan(araba lüks değilse) durum.

Ama günün sonunda, virajlarda denk geldiğim, okulun düz yol gazcısı apaçilerinin gazını almak en sevdiğim aktivitelerden biridir.
Yeditepe üniversitesinden idealtepeye inen yolda kaza yapan sciroccolar görebilirsiniz örneğin. Yol güzel gibi görünse de tekniğe bolca ihtiyaç duyulan virajlara sahip. Üstüne yanınıza eklenen acemi sürücüler de olunca Yeditepe'den gelen düz yol gazcılarını madara etmek için çok uygun bir yer haline geliyor. Şuan Yeditepede okumuyorum fakat geçenlerde mecburiyetten yola çıkarmak zorunda kaldığım 93 model arabamla o yoldan döneyim dedim. Yolu da az çok biliyorum. Okul çıkışına denk geldiğim ve bariz olarak "pederden arabayı aldım" diyen ygs puanı barajı anca geçebilen bir arkadaş audi ile bana bilenmeye kalkıştı. İçimden sırıtarak virajlara gelene kadar bilenmeye devam eder umarım diye dua ettim. Kavşağı geçip virajlar başladıktan sonra sadece sürekli fren yapan ve arkamda git gide küçülen audi ledleri görmeye başladım. Yani aynı gün sonunda virajlarda denk geldiğim tapa gazcıların gazını almak benim de haz duyduğum bir mevzu :)
  • / 3
bunlar da ilginizi çekebilir