Anlam veremediğim asla anlam veremeyeceğim takıntıdır. Passatı ele aldığımızda segmentinde gerçekten başarılı bir otomobil. Gerek yakıt tüketimi gerek konfor gayet başarılı. Ama bir 3 serisiyle bir c serisiyle Türkiye fiyatlarını göz önünde bulundurmadan karşı karşıya getirdiğimizde sınıfının orası olmadığı belli. E serisi 5 serisi A6 yla karşılaştıranlar sürüsüyle mevcut. He birde önde görüyorlarki o konuya girmiyorum. Birde bunların zıt kesimi var en az, az öncekiler kadar kanser sebebidir.
Bunlar sınıfında karşılaştırır ama passat hariç diğerlerine yardırırlar birde passat sahiplerine giydirirler.
Her ikiside ülkemizin kanser sebebidir artık bu passat adı verilen model bir mondeo bir talisman gibi görülmelidir objektif bakılmalıdır. Ne passat seven yada kullanan çomar olmalı nede passat sevmeyen kullanmayan insan kendini zeki aydın görmemelidir.
Bir dönem fakir Mercedes'i muamelesi gördüğü için premium markaya erişemeyenler tarafından kuyruk acısı yaratmıştır. Bu nedenle otomobili öve öve bitiremezler. Araç cidden güzeldir, orası ayrı da abartmaya gerek yok.
D sinifinda zamaninda uste oynayan bence tek arac Laguna mk2 faz2 lerdir. Doneminin cok cok otesindedir bence. Ana tipten renault olmasindan dolayi kaybeder. Sonrasinda zaten duzgun D cikaramadi renault.
Ayrica o sinifta toyota ve honda marka olarak zorlayabilirdi passat i ama ulkenin sartarina uygun standartta arac uretmiyorlar. Sanirim Turkiye'de satilacak uc bes araci umursamiyorlar.
Ford’un Mondeo gibi bir gemisi varken passat asla tercihim olmayacaktır. Hele ki son kasası, 5 serisinden, E’den bile heybetli duruyor. (Abiler ateş etmeyin, sadece dış görünüş)
Jetta sahiplerinin sahip olmadığı takıntı. Çok takıntıları olsa biraz daha koyar passat alırlardı sanki
Yurdum insanın beklentisi ve geliri çok düşük olduğu için kral muamelesi yapılan, almanların "halk arabası" dediği araba
bunlar da ilginizi çekebilir