Aslında bu başlığı dün açtığım Motor Sporları başlığından hemen sonra açıp bkz verecektim ama herhalde motor sporları başlığı altına da ülkemizdeki durum çok vurulmaz diye düşünüyordum. Ne yazık ki bu konuda o kadar doluymuşuz ki, yine beklenen şekilde tanım için açtığım başlığa "haklı olarak" ülkedeki durumundan dert yakındık. O yüzden bu başlığı açıyorum

Evet ülkemizde motor sporları yapabilmek için paradan da daha önemli şeyler var. Eski bir yarışçının oğlu kızı torunu emmisi amcası olmak! Para sonrasında geliyor. Onun sonrasında ise hiçbir şey gelmiyor maalesef.

Bu spora emek verenler var mı? Var. Kazandığı 3 kuruşu tamamen bu spora yatıranlar var mı? Var. Ama bunlar bir elin parmaklarını geçmez ne yazık ki.

Ülkemizde motor sporlarının durumu aslında eskiden imkansızlıklar varken çok daha iyiymiş. Birçok saygın rallici gelmiş geçmiş ve emek vermiş. Hiçbirisi de çıkıp eğiteceği adamdan milyarlarca para istememiş.

Gerekirse arabanın altına kendisi girmiş, kendisi toparlamış etmiş ama işin içine para hırsını, fesatlığı, riyakarlığı katmamış.

Ne yazık ki günümüzde bu spor ülkemizde tamamen ruhsuz bir hal almıştır. Federasyonun başına Serkan Yazıcı'nın gelmesi ile ufak tefek yenilikler ve çırpınışlara tanık olsak da pek bir işe yarayacağını söyleyemeyiz. Temennimiz sporun olduğu yerden geriye gitmemesi. İlerlemesini ise çoktan unuttuk.

Bırakın motor sporlarını bu ülkenin gençlerine caddede gazlama piste gel diyen işletme, gencin cebini geçmiş banka hesaplarındaki parayı istiyor. Olacak iş değil.

Belki sözlükte de yeri geldikçe çok fazla bahsediyorum ama ülkemizde gençleri motor sporlarına yönlendirmek için yapılan en ucuz iş Volkicar'dır. Volkicar'dan daha ucuz ve randımanlı bir motor sporu bu ülkede ne yazık ki bulamazsınız.

Evet onun da yarışları çok pahalıdır, genelde yarışanlar aynı kişilerdir falan ama kendinizi eğitebilmeniz için en ucuz yöntem budur.

Ralliye geldiğimizde, türkiye ralli şampiyonasında sadece bir tane fabrika takımı vardır. Bir fabrika takımı demek, rekabet yok demektir. rekabet olmadığı için trş'de araç kategorisi düşüren murat bostancı avrupaya yoğunluk vermektedir.

Pist şampiyonalarından haberi olan var mı? Keza son zamanlarda hiçbir şekilde haberlerini alamıyorum.
tümünü gör