Çok güzel bir seyahat etme opsiyonu olan bir uygulama. Taksiye dünya'lar kadar para vermek istemiyorsanız profesyonel çalışan bir opsiyondu. Cep telefonu uygulamasından araç çağırıyorsunuz, an ve an takip ediyorsunuz, taksi ayağınıza geliyor.

Taksiciler mevzu çıkarınca işin rengi değişti, fiyatlarına zam yaptılar. Eskiden 50 tl'ye gittiğim yol için benden 100 tl ücret talep edince anlamış oldum.

Taksiciler uygulamadan araç çağırıp dövmekle falan tehdit etmişler. Welcome to Turkey.
İlk çıktığı aylarda kaymağını bol bol yediğim için çokta umursamadığım uygulama.

Zamlar ile sonu gelmiş oldu zaten.
modern korsan taksi.
doğu avrupa pazarına girmekte kararlı olan olan şirket. hatta bu uğurda bir rus milyarder & mafya ile el bile sıkışmışlar. piyasa koşulları sert olduğundan rus ortağının pazardaki bağlantılarını kullanacaklarmış.

kaynak
normal taksi ücretinin yarısı kadar bir paraya ulaşımınızı sağlayan uygulama. dünyada oldukça rağbet gören bir sistem. zira yurtdışında ulaşım oldukça pahalı.

şehiriçinde 40tl'ye kadar olan ilk kullanımızın şirketten, ayrıca indirim kodları sayesinde sisteme katılmasını sağladığınız kişiler ile azınsanmayacak krediler kazanıyorsunuz.

uberxl uygulaması pahalı gibi dursa da, aşağı yukarı taksiyle aynı ücrete geliyor ve konfor & lüks yanınıza kâr olarak kalıyor.
piyasayı alt üst etmeye yemin etmiş şirket. şimdi de gözlerini sürücüsüz otomobillere dikmişler. tam 100 bin araçlık bir filodan bahsediliyor. böylece sürücü maliyetinden kurtularak kârlarını maksimize edeceklermiş.

öte yandan almanya'da cuma günü 100 bin araçlık mercedes s serisi siparişi söylentileri dolaşıyordu. haber birebir uber ile örtüştüğünden direkt olay buraya yorulmuştu. ancak daimler bu söylentileri şimdilik yalanladı. uber ise gizli bir şekilde reklamını yapmış oldu.

dedikodular projenin 25 milyar dolar civarında olduğu ve 2025-2030 yılından önce hayata geçmesinin mümkün olmadığını söylüyorlar.

linkk
dünyalar güzeli uygulamadır efendim.

sıkışmış istanbul trafiğinde sıkışık servis koltuklarında işimizden eve dönmek yerine, rahat rahat geliyoruz bunu sayesinde. hem de ilk kullanan kişiye 40 tl beleş kampanyasıyla eve de bedava ulaşmış oluyoruz.
5 kişiyiz. herkes birbirine davetiye gönderince epey bir beleş hakkımız oldu. her gün de kullanmıyoruz tabii. diyelim o gün trafik rahatsa servise atlıyoruz. ama sıkışıksa ve biz de işten bunalmış bir halde çıkmışsak, alıyoruz starfackstan kahveleri, atlıyoruz ubere, eve gidene kadar gırgır şamata muhabbet kahve vs. mis gibi geniş mercedes vito'da gidiyoruz. dünyalar güzelidir demiş miydim?
enteresan bir şakaya konu olmuş olan uygulama. kullanıcılar bir toyota prius kiralamasına rağmen gelen araba bir lamborghini aventador ve sürücüsü batman. daha ne olabilir ki?

şaka videosu
"2 dakikalık bekleme süresi" uygulamasına geçen uygulama.
uygulama üzerinden taksi çağıran kullanıcıların sık sık geç kalması üzerine böyle bir yaptırım uygulamaya karar vermişler. taksi sürücüleri 2 dakikadan fazla beklemesi durumunda ya beklerken taksimetreyi açacak ya da yolcuyu almadan gidebilecekmiş.
şimdilik sadece abd'de test aşamasındaymış.
sürücüsüz otomobilleri test etmeye başlayan şirket.
testler için ise ford fusion'ı seçmişler. şirketin yayınladığı şu fotoğrafta otomobilin üzerinde radarlar, lazerler ve kameralar yer alıyor.
  • / 3
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri