1947 yılında kurulan lüks ve spor araç üretimi yapan ingiliz marka.

üretim portföyleri hafif ve güçlü motor kombinasyonu. gerek coupe, gerek convertible araç üretiminde uzmanlaşmış dünyanın üçüncü büyük firmasıdır.

yeni yılda formula 1 dünyasının duayenlerinden gordon murray ile cosworth mühendisliğin desteğiyle yepyeni bir model çıkartacaklarmış.
tvr cerbera ve tvr tuscan isminde iki güzelliği otomobil dünyasına kazandırmış üretici.
Yakın zamanda tekrar üretime geçecek olan otomobil firmasıdır.

Planlanan tarih 2017.
Araç önden motor arkadan itiş,1100 küsur kilogram olacak.
Cosworth'tan alınan V8 motor direkt olarak veya supercharger ile kullanılacak.
Manuel şanzıman olması bekleniyor.
Üretiminde Gordon Murray de çalışacak.

(bkz: Gordon Murray)
Yeni tanıttığı Griffith modeliyle yeniden hayata dönen köklü İngiliz markası. Markanın yeni sahibi Les Edgar, TVR'ın mevcut fabrikasına ek bir ünite inşa etmeyi planladıklarını da açıkladı. Bu yeni fabrika sayesinde TVR 2019'da yeni Griffith modelini müşterilerine teslim etmeye başlayabilecek. Ayrıca Griffith'in üstü açık bir versiyonu da yine bu fabrikada üretilecekmiş. Markanın bu fabrika inşaatı için Galler hükümetinden 30 milyon Pound destek aldığı söyleniyor.

TVR ayrıca yakın gelecekte model gamını genişletme planları da yapıyor. Daha yüksek performanslı ve hafif gövdeli modellerin Griffith'ten sonra piyasaya çıkması beklenirken 2021'de yılda 2000-2200 adet otomobil üretilmesi planlar dahilinde.

Sanıyorum TVR yeniden yüzümüzü güldürecek. Griffith bir başlangıç, devamı merak konusu.
Sorunlarıyla ünlü bir marka imajı nasıl düzelecek bilmiyorum ama düzelmesini umuyorum. Otomobillerinin her zorlamada bir şeyinin kırıldığı rivayet edilir. Ama dümdüz oluşuyla tam bir sürücü otomobilidir, yanılmıyorsam Sagaris'te ABS bile yoktu. Yanarlı dönerli boyaları ile Test Drive neslinin aklını çalmıştır.
Corvette LS motorları swaplenmiş olanları kavuruyordu ortalığı. Umarım yeni Griffith bir başlangıç olur ve, o imajını yıkar ve Cerbera Speed 12 gibi klişe otomobilleri ile gündeme gelir.

--- spoiler ---
Bir ara Ruslar satın almıştı bunları, ne oldu; onlar mı yönetiyor bunları hâlâ?
--- spoiler ---
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri