Yaklaşık 3-4 gündür içinden çıkmadığımız motor sporları yuvası.

Büyük bir emek ve çabanın sonucu olarak hayata geçmiş, Türkiye'nin en iyi karting pistlerinden birisi. 6,5 beygirlik otomobillerle ortalama 1,06'lık süreler ile dönülüyor. 9 hp'lik aletler de var fakat onlara biraz özel davranılıyor.

Pistte 1 dk'lık sürenin altına inen ilk isim tabii ki Ayhancan Güven oldu gene.

Piste ulaşmak için navigasyonunuza Tuzla Şelale Park'ı aratabilirsiniz.

Fiyatları çok uygun. Gider gitmez gözünüzün önünde tamamen yarışa hazırlanmış bir Clio 182, Formula 3 aracını görünce nasıl bir motor sporları yuvasına geldiğinizi anlıyorsunuz. Türkiye'nin motor sporları adına en çok ihtiyacı olan adımlardan birisi burası.

Pistin çok güzel birkaç teknik virajı var. Haklı bir emek ve zaman var işin arkasında ve neredeyse Türkiye'nin en eski kartingcilerinin elinden çıkmış bir yer. Yani sırf işletme mantığıyla birileri oturtulmamış oraya.

Pist geniş ve büyük, hatta birkaç gün önce tüm Borusan motorsport takımı 16 araba ile piste çıkabildi. Bugün biz de 8-9 araba yarış yaptık.

Pist ve araçlar fazlasıyla eğlenceli. Türkiye'de kartingin tek adresi olma yolunda emin adımlarla ilerliyorlar.

Arabalar daha sıfır, güneşin vurmadığı bir kafeteryası var, motor sporlarını ciğerlerinize güzelce çekmeniz için en ideal mekan. Kesinlikle tavsiye ederim. Yakında turnuvalar, şampiyonalar aklınıza gelebilecek her türlü etkinlik ile orada olacağız.

İnstagram / tuzlakartingpark hesabından takip edebilirsiniz.
İnsanın yolunu bir şekilde Tuzla'ya düşürtecek müthiş hizmet. Yemin ediyorum koca istanbulda bir tane adam akıllı karting pisti yoktu. Muhteşem olmuş.
Gidip görülmesi gereken, hatta sözlük yazarlarıyla bir buluşma yapılması gereken yerdir.

Düşünelim bunu bakalım.
Sözlük buluşması yapılacak olursa kendimi ankara-istanbul otoyoluna atacağım karting pistidir.

Bu sözlüğü keşfetmiş olmama her gün daha da seviniyorum. Arkadaşımla buradan öğrenip de katılacak olduğumuz bir hayli etkinlik oldu (MotoGP Brno, TOSFED organizasyonu gibi)
Tuzla da okuduğuma ilk defa mutlu olmamı sağlayan pist. İlk fırsatta denemeye gidiyorum.
Geçtiğimiz günlerde denemesini yaptığımız, son derece eğlendiğimiz pisttir. Pist çok geniş, hatta en dar yeri 8.5 metreymiş, geniş kaçış alanları, yüksek kerbleriyle profesyonel karting pistlerini aratmıyor. Birçok araç pist üzerine biraraya gelse bile kaza ya da çarpışma olmuyor, son derece rahat şekilde geçiş yapılabiliyor.

Araçlar da gayet güzel. 6.5 ya da 9.5 beygirlerik kartları seçebiliyorsunuz, biz kalabalık olduğumuz için 6.5'luklarla yarıştık ve çok keyif aldık. En kısa zamanda 9.5'luklarla tekrar deneme yapacağız.

Bir de güzel haber verelim, bundan böyle Arabalısözlük karting zirvesi buluşmalarımız her ay (havalar el verdiği sürece tabii) sizlerle olacak. Karting Park'ta buluşup bol bol gazlayacağız. Sözlükten ilgili başlıkları takip ederseniz önümüzdeki günlerde (muhtemelen Eylül ayı için) bir gün ayarlayacağız.

Artık oralarda görüşmek üzere diyelim!
geçtiğimiz hafta sonu çalışmış olduğum firmanın düzenlediği organizasyonda 1.00.996 ile dönebildiğim pist. 1.06 lara ulaşmak çok kolay. kilo farkına göre tahmini ortalama 10 kg fazlanız varsa her tür 1 saniye yiyorsunuz. 60 kiloluk jokey gibi arkadaşlar 1 dakikanın altında dönmeyi başardılar ama bu söylediklerim gerçekten hatasız atılan turlar ile gerçekleşebiliyor, en ufak kaydırmanızda 0,3-0,4 saniye gidiyor, zira araçlar 6,5 beygir olduğu için devrini bulması çok zor, sağlam kaydırdığınızda ise geçmişler olsun kaydırdığınız viraj başına en az 1 saniyeniz gidiyor. merak edenler için de kilom 74.

içerisinde bulunan kafesinde ekrana o an pistte olanların anlık tur süreleri gelmesi de çok heyecanlı. sanki f1 padokunda gibi heyecanla izliyorsunz. organizasyon yapılması gerekir.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri