--- spoiler ---
TürkTraktör dünyanın önde gelen uluslararası iş dünyası ödülleri Stevie® Awards 2016’da, Yetenek Yönetimi Modeli kapsamında Yol Haritam ve Parlayan Yıldızlar projeleriyle Gümüş Ödül kazandı.

TürkTraktör’e ödülleri, ABD’nin New York kentinde gerçekleştirilen özel gecede verildi.

New York – 5 Ekim 2016- Türk otomotiv sektörünün halen faaliyetteki en köklü üreticisi TürkTraktör; bu yıl ilk kez başvurduğu Stevie® Awards 2016’dan, Gümüş Ödül ile döndü.

TürkTraktör, İnsan Kaynakları (İK) alanında hayata geçirdiği ‘Parlayan Yıldızlar’ ve ‘Yol Haritam’ projeleriyle Stevie Awards 2016’da İşgücü Geliştirme ve Öğrenmede Başarı ana kategorisinde finale kalmıştı.

Yapılan değerlendirmeler sonucunda, ‘Yetenek Yönetimi Modeli ‘ başlığında Yol Haritam Projesi (My Road Map)ve Parlayan Yıldızlar (Shinning Stars) Projesi Gümüş Ödül’e layık bulundu.

Türkiye'nin tarım sektörünün ilk AR-GE Merkezi’ne sahip lider traktör üreticisi olan TürkTraktör, çalışanlarının bireysel ve profesyonel gelişiminde sürdürülebilir katkı yaratma vizyonuyla ortaya koyduğu bu projelerle; uluslararası bir platformda kendi kategorisindeki rakiplerini geride bırakti.

TürkTraktör’ün, tüm çalışanların kariyer yolculugunda iz birakan yenilikci projeleri
Yetenek yönetimi modeli kapsamında,TürkTraktör’ün Yol Haritam Projesi, teknik uzmanlık gelişimini destekleyen bir süreç olarak, varolan teknik uzmanlık seviyelerini belirleyerek çalışanların gelişimleri için kişiselleştirilmiş bir yol haritası sunmayı hedefliyor.

Geleceğin liderlerini tanımlayan Parlayan Yıldızlar ise; yöneticilik yolunda yürüme hedefi ve yetkinlikleri olan TürkTraktör çalışanlarını başlangıç seviyesinden başlayarak geliştirebilmeyi; objektif değerlendirme ve şeffaf paylaşım süreçleriyle potansiyelin performansa dönüştürülmesini hedefliyor.
--- spoiler ---
tümünü gör
ilgili galeri