Türkiye otomotiv sanayinin halen faaliyette olan ilk üreticisi olarak 1954 yılında faaliyete geçen TürkTraktör, bugün Avrupa’nın en büyük traktör üreticileri arasında yer almaktadır. TürkTraktör’ün 1955 yılında 815 adet olan yıllık üretim adedi, 2015 yılı sonunda 47.000 adedi aşkın durumdadır. Türkiye'de kesintisiz 9 yıldır pazar lideri olan TürkTraktör, bugüne kadar toplam 130’un üzerinde ülkeye ihracat gerçekleştirmiştir. Koç Topluluğu ile dünyanın en büyük traktör üreticilerinden CNHI'in ortak olduğu şirketin hisselerinin yüzde 25’i BIST’de işlem görmektedir. Şirketin ikinci üretim tesisi TürkTraktör Erenler fabrikası, Haziran 2014 itibariyle üretime başlamıştır. TürkTraktör; Case IH, New Holland ve Steyr marka traktör üretimi, ziraat ekipmanları ve iş makineleri distribütörlüğünün yanı sıra; New Holland TDD serisi ve Case IH JX seri traktörlerin dünyadaki tek tasarım ve ana üretim merkezi, Utility Light seri traktör ve transmisyonların dünyadaki tek üretim merkezi, TDD serisi transmisyonlar için dünyadaki ana mühendislik ve üretim merkezi S8000 seri motorların ana üretim merkezidir. Ankara ve Erenler’de bulunan Türk Traktör tesislerinde 3 bini aşkın kişi çalışmaktadır. "Bugün ve gelecekte modern tarıma yön veren şirket olmak" ilkesiyle hareket eden TürkTraktör, ülkemizin tarım ekonomisinde verimliliğin en büyük destekçisi ve 60 yılı aşkın deneyimiyle, kırsal nüfusumuzun refahını artıran gerçek bir dosttur.
MUTLULAR GRUP TÜRKİYE’DEKİ İLK BİYOKÜTLE ENERJİ YATIRIMINDA KULLANACAĞI MAKİNA PARKI İÇİN TÜRKTRAKTÖR’Ü SEÇTİ


--- spoiler ---
Mutlular Şirketler Grubu, enerji sektörüne 100 milyon dolarlık yatırım yapmak için düğmeye bastı ve makine parkını büyütürken TürkTraktör’ü iş ortağı olarak seçti.
TürkTraktör, bugüne kadar gerçekleştirdiği toplam 5 ayrı satış anlaşmasıyla Mutlular Şirketler Grubu’na tam 32 Traktör, 11 Telehandler, 10 Yuvarlak Balya Makinesi ve 2 adet de Biçerdöver temin etti.

Balıkesir, 20 Eylül 2016 – Türkiye tarım sektörünün lider ismi TürkTraktör, toplu satışlardaki gücünü artırarak sürdürüyor. TürkTraktör; kamu hariç tek seferdeki en büyük toplu satınalma anlaşmasını Mutlular Şirketler Grubu ile gerçekleştirdi.

Balıkesir Gönenli şirket ile bugüne kadar toplam 5 filo satış anlaşması yapan TürkTraktör; bu anlaşmalarla Mutlular Şirketler Grup’un makine parkına toplamda 55 olmak üzere 32 Traktör, 11 Telehandler, 10 Yuvarlak Balya Makinesi ve 2 adet de Biçerdöver kazandırdı.

Bu satın almalarla Mutlular Şirketler Grubu, hem traktör hem de iş makinesi ve tarım ekipman adetleri bakımından yılın en büyük toplu satın almalarına da imzasını atmış oldu.

Filo teslimat töreninde bir konuşma yapan TürkTraktör Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı İrfan Özdemir şunları söyledi: “Yılın başından bu yana, satış ve bayi ağımızın gerçekleştirdiği başarılı çalışmalarla özellikle filo dediğimiz toplu makine satışlarında ciddi anlaşmalara imza atmaktayız. Kamu tarafında Devlet Hava Meydanları İşletmeleri (DHMİ), Orman Genel Müdürlüğü (OGM) ve İzmir Büyükşehir Belediyesi bu yıl toplu satış yaptığımız kurumlar arasında bulunuyor.

Türkiye’nin en büyük çeltik üreticilerinden olan Mutlular Şirketler Grubu ile bu yılın hemen başında ilk büyük toplu satış anlaşmamızı yapmıştık. Yıl boyunca da kendileriyle yeni filo satış anlaşmalarına imza atmayı sürdürdük. Toplam gerçekleştirdiğimiz 5 filo satış anlaşması sonucunda Mutlular Çeltik’in makina pakına toplam 55 araç kattık. Yapılan bu anlaşmalarla Mutlular Şirketler Grubu traktör, iş makinesi ve tarım ekipman adetleri bakımından en büyük satın almalarını gerçekleştirdi. Kendilerine bizlere duydukları güven için ayrıca teşekkür ediyoruz.”

İrfan Özdemir, en yeni teknolojiyle donatılmış, çiftçilerinin ihtiyaç ve talepleri kapsamında geliştirilen traktör ile ekipmanlar ve alanının en iyisi olarak farklı işlerde güç ve performans sunan iş makineleriyle kamu ve özel tüm kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılamayı sürdürmekten dolayı çok mutlu olduklarını ifade etti.

Özdemir “Kuşkusuz ki ürünlerimizin kalitesi ve gücü en önemli tercih edilme nedenlerimiz. Ancak , Türkiye’nin her yanına dağılmış uzman ekiplerimizle satış öncesi, sırası ve sonrasında sunduğumuz tamamlayıcı hizmetlerimizle, markamıza olan sadakati güçlendirerek artırmayı sürdürüyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.

Mutlular Şirketler Grubu Yönetim Kurulu ve Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Mutlu ise, makina parkının genişletilmesinde tercihlerini Türk Traktör’den yana kullanmalarında TürkTraktör’ün engin deneyimi ile özellikle satış sonrası hizmetlerdeki gücünün çok etkili olduğunu vurguladı. Mutlu sözlerini şöyle sürdürdü: “Çin’de ve Avrupa ülkelerinde çeltik sapından biyokütle enerji üretimi yapılıyor. Türkiye’de ilk kez Gönen’e kuracağımız tesiste günde bin ton çeltik sapı dönüştürülürken, günlük 720 megawatt enerji üretimi yapılacak. Gönen Barajı’nda günlük 10 megawatt enerji üretildiği düşünülürse, kurulacak tesiste üretilecek enerji, Gönen’in günlük olarak tükettiği enerjiden fazla. Ana hammaddesi çeltik sapı olan tesiste, kanola sapı, orman altı, talaş da geri dönüştür zamanda atık maddelerin doğaya zarar vermeden geri dönüştürülmesini sağlamak amacıyla yeşil enerji sistemlerinde teşvik veriyor” dedi.

Biyokütle enerji üretiminin yapılacağı tesiste geri dönüşümde kullanılmak üzere çeltik sapı toplamaya başladıklarını da bildiren Mutlu, “Çeltik sapı toplamasında ve biyokütle enerji üretiminde kullanılmak üzere TürkTraktör’ün ürünlerini düşük yakıt sarfiyatı ve satış sonrasında güçlü servis ağı ile yaygın yedek parça bulabilme olasılıklarından dolayı seçtik” açıklamasında bulundu.
--- spoiler ---
TÜRKTRAKTÖR İTALYAN HEYETİ İLE BİRLİKTE EXPO 2016 ANTALYA’DA ZİYARETE AÇILAN İTALYA BAHÇESİ’NDE

--- spoiler ---
TürkTraktör Genel Müdürü Marco Votta, EXPO 2016 Antalya’da düzenlenen İtalya Milli Günü’nde açılışı yapılan İtalya Bahçesi’ni, üst düzey İtalya heyeti ile ziyaret etti.

Antalya, 29 Eylül 2016 – Türk otomotiv sektörünün halen faaliyetteki en köklü üreticisi TürkTraktör’ ün Genel Müdürü Marco Votta, EXPO 2016 Antalya kapsamında hazırlanan İtalya Bahçesi’nin açılışına, aralarında İtalya’nın Ankara Büyükelçisi Luigi Mattiolo, İtalya Ekonomik Kalkınma Bakanlığı Müsteşarı Ivan Scalfarotto, EXPO 2016 Antalya Ajansı Genel Komiseri Büyükelçi Erdoğan Kök ve Dışişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Roma Büyükelçisi Murat Salim Esenli’nin de bulunduğu heyet ile birlikte katıldı.

Expo 2016 Antalya’da 1.000 m²’lik İtalya pavyonunda, dünyaca ünlü İtalyan peyzaj mimarlarıyla birlikte hazırlanan İtalya Bahçesi’nde geçtiğimiz yıl İtalya’da düzenlenen törende verilen ve Avrupa’nın en saygın ödüllerinden ‘Yılın Traktörü-2015’ ödülünü kazanan New Holland’ın TTJ model traktörü de sergilendi.

EXPO 2016 Antalya’da, İtalya Milli Günü kutlamasında açılışı yapılan İtalya Bahçesi’ne gerçekleştirilen ziyaret; samimi bir sohbet ortamında geçti. TürkTraktör Genel Müdürü Marco Votta yetkililerle yaptığı sohbet sırasında Türk mühendisler tarafından geliştirilen ödüllü traktör New Holland TTJ’nin aynı zamanda Türkiye’de üretildiği bilgisini de verdi.

Açılış konuşmalarında İtalya Ekonomik Kalkınma Müsteşarı Ivan Scalfarotto, Türkiye ve İtalya arasındaki ticari ilişkilere değinerek; Türkiye’nin İtalya’nın önemli ticaret ortaklarından birisi olduğuna dikkat çekti ve Türkiye’de bin 300’den fazla İtlayan şirketinin iş yaptığını söyledi.

Konuklar aynı akşam ünlü İtalyan folk müzik sanatçısı ve besteci Eugenio Bennato ve grubu Taranta Power’ın konserine katılarak günü keyifli bir şekilde tamamladılar.
--- spoiler ---

--- spoiler ---
TürkTraktör dünyanın önde gelen uluslararası iş dünyası ödülleri Stevie® Awards 2016’da, Yetenek Yönetimi Modeli kapsamında Yol Haritam ve Parlayan Yıldızlar projeleriyle Gümüş Ödül kazandı.

TürkTraktör’e ödülleri, ABD’nin New York kentinde gerçekleştirilen özel gecede verildi.

New York – 5 Ekim 2016- Türk otomotiv sektörünün halen faaliyetteki en köklü üreticisi TürkTraktör; bu yıl ilk kez başvurduğu Stevie® Awards 2016’dan, Gümüş Ödül ile döndü.

TürkTraktör, İnsan Kaynakları (İK) alanında hayata geçirdiği ‘Parlayan Yıldızlar’ ve ‘Yol Haritam’ projeleriyle Stevie Awards 2016’da İşgücü Geliştirme ve Öğrenmede Başarı ana kategorisinde finale kalmıştı.

Yapılan değerlendirmeler sonucunda, ‘Yetenek Yönetimi Modeli ‘ başlığında Yol Haritam Projesi (My Road Map)ve Parlayan Yıldızlar (Shinning Stars) Projesi Gümüş Ödül’e layık bulundu.

Türkiye'nin tarım sektörünün ilk AR-GE Merkezi’ne sahip lider traktör üreticisi olan TürkTraktör, çalışanlarının bireysel ve profesyonel gelişiminde sürdürülebilir katkı yaratma vizyonuyla ortaya koyduğu bu projelerle; uluslararası bir platformda kendi kategorisindeki rakiplerini geride bırakti.

TürkTraktör’ün, tüm çalışanların kariyer yolculugunda iz birakan yenilikci projeleri
Yetenek yönetimi modeli kapsamında,TürkTraktör’ün Yol Haritam Projesi, teknik uzmanlık gelişimini destekleyen bir süreç olarak, varolan teknik uzmanlık seviyelerini belirleyerek çalışanların gelişimleri için kişiselleştirilmiş bir yol haritası sunmayı hedefliyor.

Geleceğin liderlerini tanımlayan Parlayan Yıldızlar ise; yöneticilik yolunda yürüme hedefi ve yetkinlikleri olan TürkTraktör çalışanlarını başlangıç seviyesinden başlayarak geliştirebilmeyi; objektif değerlendirme ve şeffaf paylaşım süreçleriyle potansiyelin performansa dönüştürülmesini hedefliyor.
--- spoiler ---
ülkemizin ihraç ettiği tek tük tekerlekliden bir tanesidir. çok gurur duyarım.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri