Bunun bir sebebi de, özel sipariş araç alınabiliyor olmasıdır. Bugün herhangi bir yetkili satıcıya gidip, kendinize göre bir Polo sipariş edebilirsiniz. Polo diyorum ki, adamların en ucuz otomobili bu şu anda. Golf ve Passat'ta ise çok daha geniş yelpazede bir araç oluşturabilirsiniz, ki yıllardır bu işi sadece BMW-Mercedes-Audi ve daha üst segment otomobil markalarında görüyoruz.

Bugün gidip Peugeot'tan kendinize özel opsiyonlu bir 508 sipariş edemezsiniz. Size hemen ellerindeki araçları vermeye çalışırlar.

Diğer bir sebep ise, kalitedir. Evet biraz fazla ödersiniz, ama bugün 60-70 bin tl bandında sıfır otomobil alacak bir kişi, aradaki 3-4 bin TL'ye bakmaz, o kaliteyi almak ister. Dolayısıyla görece ufak bir farkla VW alır.

Not: İşim gereği çok geziyorum ve devamlı kiralık araçlar kullanıyorum. B, C ve D sınıfında en azından 300-400 km kullanmadığım araç kalmamıştır. Bu karşılaştırmayı da tamamen kendi öznel değerlendirmelerim sonucu yapıyorum. Belki size diğer araçlar da o kalitede geliyor olabilir, saygı duyarım.
tümünü gör
ilgili galeri