başlığı doğru mu açtım bilemedim ama demek istediğim şu; dürbün göğüs polo, çakal kasa bmw, manda kasa mercedes falan tarzı lakaplardır. Şuan bunlar geldi aklıma ama daha çook vardır
Başlıktan ziyade, otomobil sahiplerini spesifik olarak değerlendirmede kullanılan şablonlar ilginçtir.

Jeep CJ5 ve yukarısı fındık tüccarı, beyaz Toros SW işportacı, Fluence ve Lineaların hödük şirket çalışanı, Mercedes'in müteahhit (özellikle W124 ve W210), bordo Vectra Aların ve mavi Passat B5lerin maganda, Starexlerin ve her kasa Transporter'ın perdeci veya sıvacı, R19ların Konyalı hacı, D-Maxlerin sütçü, uzay kasa Vectra Blerin ve efsane kasa Corollaların mirasyedi, F30ların, Sciroccoların, Leonların ve Megane 3 Coupelerin Makas Berkcan, RCZlerin ve ilk kasa Tigraların eşcinsel, Doblo'nun enişte ve favorim olan(!) sarı Megane 1 Coupe, kırmızı Tempra ve özellikle E28 ve E30 itibariyle BMWlerin günümüzde kötü tüccar (p*şt) arabası olması fişlenmenin en net örnekleridir.

(Not: Lütfen yanlış anlaşılmasın, entry herhangi bir kötüleme veya küçümseme içermemektedir. Yalnızca halk arasında dönen yakıştırmalardır.)
(bkz: Opel Tigra)
(bkz: şıpıdak)(bkz: el gazı)(bkz: fındık 8)(bkz: balina kasa) (bkz: yumurta kasa) (bkz: dört göz) (bkz: badem göz)(bkz: t stop)(bkz: yanlama)
bunlar da ilginizi çekebilir