• / 3
Aracını satan, satmayı düşünen veya herhangi bir ortamda övmek / değerini yükseltmek isteyen kişinin başvurmuş olduğu durumdur. Genellikle Full üstüne yeni terimler üretilir. "modelinin en dolusu" , "full + full" , "tr'de tek" gibi yaratıcı birçok versiyonları da vardır. Marka bazlı örnek vermek gerekirse VW de kullanılan standart doluluk boşluk oranını boştan doluya doğru Trendline > Comfortline > Highline olarak sıralanır. Aracını övme eylemine sokan bir vatandaş "trendline" araca bile full yaftasını çok rahatlıkla yapıştırabilmektedir. Olmaz arkadaş senin araban boş (standart paket), sonradan da tüm ekstraları yapsan da nüfus kağıdıda "trendline" yazıyorsa o araç full değildir. Bu sorunsaldan uzayarak giden Full + Full sorunu da vardır ki aman allahım. Yine örneklemek gerekirse "Highline" paket en dol paket (full)'dür. Fakat highline pakette sunroof opsiyon olarak ekletilmektedir. O yüzden highline + sunroof lu araç Full+Full olur. (olmaması lazım ama olur) Ötekisi bi xenon far ve sunrooflu opsiyonu sipariş eder. Highline sunroof bi xenon = Full + Full + Full diye uzayıp gidecek sanırsın. Yok arkadaş şu araçlarınızı tanıyın artık. Full paket olunca madalya vermiyorlar size, o yüzden işinizi göreceğiniz opsiyonlar araçta var ise satarken / överken bunları belirtin full boş vs diye ibare de koymayın gerekirse. Adam benim araç en fullü diyor. Hangi paket diyorum. Full diye diretiyor. Yaw arkadaş donanım paketinin ismi ne diyorum. Comfortline diyor. Arkadaşım bu marka bu model aracın en full donanımlısı Highline senin ki orta paket diyorum. İstemsiz bi hırlaşma oluyor :) Bu adama inanan kişilerde comfortline en fulü diye geziyor. Sonra senin highline aracına vay arkadaş hem düşük paket hem pahalı diye çemkiriyor. Bu donanım paketlerine acilen çözüm getirilmeli ve kafa karışıklığı çözülmelidir.
(bkz: iç döküp rahatlamak)
Ülkemizdeki insanların "benim malım en iyisi" düşüncesinin bir sonucudur. Mahallemizde bi polo kullanan genç delikanlı var trendline polo'ya sonradan jant taktı,sis farı taktı falan ama iç taraf aynı. Bi kaç zaman sonra arabayı sahibinden'de gördüm full polo diye hem de comfortline donanım işaretlemiş. Karşılaştığımızda dedim boş arabaya comfortline işaretlemişsin adamlar kalkıp gelse masraf etse yazık değil mi diyorum umrunda olmuyor ben sonradan comfortline yaptım aracı diyor ama direksiyonun üstündeki tuşlar bile yok.
benim volkswagen polo gti aracımın üzerinde fabrikadan alınabilecek koltuk ısıtma hariç bütün opsiyonlar varken kimseye full diyemezken manuel klimalı rcd310lu arabalara full yazılması.
Ulan bi cam tavan var bide doğuş sağolsun %90'ı bi-xenon ile gelmiş o var, nası full+full ve tr de tek oluyor aracın?
(bkz: gırtlak dolu)
Bahsedilen araclara orn:comfortline ekstrali diyerek dogru anlatilabilir.
Donanım hastalığı.
Tanım : Tamamen cahillik ve gösteriş merakı.
Okuyunca içimi dökmüş kadar oldum. Yazara burdan teşekkürler.
Durduk yere adama zorla full araba aldırıyorlar, bu dallamalar sayesinde gerekli gereksiz asla kullanmayacağımız özellikleri durduk yere alıyoruz neden çünkü satmayı düşündüğümüzde full olursa daha rahat satarız burun kıvırmazlar aracımıza diyoruz. Birde bu dallamalar yüzünden gerçekten ülkede az bulunan araçlar veya donanımlar arada kaynayıp gidiyor önemsizleşiyor nede olsa adamın 1.6 dizel comfortline full aracı TR'de tek emsalsiz ve model yılının en dolusu hatta nokta boya çizik yooohhhh.

Ülke bu galerici bozuntuları yüzünden öyle bir hale geldi ki işin içinden çıkamıyoruz yalan dolan düzenbazlık gırla. Şimdide kendileri açtıkları kuyuda boğuluyorlar. Kafalarına göre TR'de tek yok emsalsiz full artı full gibi acayip laflarla perişan ettiler piyasayı ama bizim millette bunlar gibi olunca durum böyle oluyor.
"Her kavramın içini boşaltmak" hastalığının 4 tekerli halidir.
"Özel üretim" diye de eklerler ilan başlığına, halbuki opsiyon donanım eklenen normal bi araç. Yani bi sunroof ekleyince full+full olmuyor.
  • / 3
bunlar da ilginizi çekebilir