malum araç satış sitesinde, %90 satıcının, aslında türkiyede değil, bulunduğu semtte dahi tek olmamasına karşılık, arabası için kullandığı tanım. büyük ihtimalle aracın bir yerine kimsenin bilmediği bir şey yaptı ve bu yüzden türkiye'de tek diyor. Yemeyin yedirmeyin arkadaşlar. Şuanda herhalde Türkiye'de tek diye inanacağımız çok az ilan bulunuyordur.
ancak görsellerde bulunan araçlar için kullanıldığını gördüğümde inanacağım ifade.
gerçekten türkiyede tek olan araçları da maalesef güme götüren, sahibindende her gün yenileri eklenen beylik laf öbeği. bunun bir de dünyada tek olan katmerlisi vardır. he canım.
genellikle sahibinden.com ilanlarında karşılaştığımız, yalan yani asparagas tabirdir. herkesin otomobili kendine tek bunu anlarım da başkalarının da böyle düşünmesini istemek neyin kafası? 30.000 tl'ye aldığın otomobili 40.000'e satmak için kaç takla atman gerekiyor?
Ara sıra gerçeklerini de görebildiğimiz araç satış portallarının vazgeçilmez tabiridir.
Örneğin Pagani Huayra gibi bir araç sahibinden üzerinden satılıyordu o araç türkiye'de tek bildiğim kadarıyla. Aynı şekilde çok özel kombinasyonlu bazı nadide araçlar olabiliyor, ancak bu araçların sahipleri bile ilanlarında 'türkiye'de tek' ibaresini bulundurmazken sanayide 5 kez pertten toparlanmış Şahin / Doğan gibi kuş serisi sahiplerinin böyle yazmaları da bu başlıkla açılan ilanların günümüzde uzaklaşılması gereken ilanlar listelerinde yer almalarına sebep oluyorlar.
hevesli genç: bu jant, bu renk, bu plaka ile türkiye'de tek...
heves kıran arkadaş: ben de tekim...
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri