Bakış açısının değişmesi için sürücü kitlesininde değişmesi lazım ki bu da zamanla olacak şeylerden biri.
Evim İzmir'in en işlek caddelerinden birinin kenarında geçenlerde camdan dışarı bakarken klasikleşen motor-araba kazası gerçekleşti. Ve suç tamamen motorcudaydı aracın sağından geçip hızlanmak isterken o sırada sokaktan fırlayan arabadan dolayı fren yapan minibüsle sağından geçeceği araç arasında kaldı. kaza sonrası çarptığı adam arabadan inip korkuyla başına gelince kalkıp kaskla birlikte o adama kafa attı. Ben camdan izlerken bile delirdim ki bu en ufak örnek benim ve çevremden arkadaşlarımın başından geçen bu tarz sürtüşmeler,kavgalar sonucu artık ben pek sıcak bakamıyorum motor kullananlara.
Araç kullanırken ben özen gösteriyorsam onlarda trafikte bir araç olarak özen göstermeli , ters şeridi,emniyet şeridini kullanan sürekli sağımızda solumuzdan geçmeye çalışıp iki araç arasında sıkıştıklarında kalkıp el kol yapıp, "seni döver youtube'a koyarım" diyip, yardıma gelen adama kalkıp hatalı kendisi olduğu halde kafa atıp diğer insanlardan motorcuların serseri olmadığı yönündeki algıyı beklemek günümüz "belli kesimdeki motor kullanıcıları için" geçerli değil.
Gerçekten kurallara uygun düzgün kullanan motorculara saygım sonsuz zaten onlar yollarda sürüşlerinden kendilerini belli ediyorlar.
tümünü gör
ilgili galeri