genelde sedan otomobillerin en çok satışının olduğu pazardır. sonrasında beyaz renk seçeneği gelir. Station wagon otomobillerin pek yer bulamadığı, crossover'ların ise tavan yaptığı pazar olarak da bilinir. Son zamanlarda ise artan vergiler neticesinde hızlı bir hot hatch kaybına uğrayan pazar diyebiliriz.

odd her ay raporları kendi sitesinde yayınlamaktadır.
filo satışlarının tavan yaptığı pazardır.
3 kelimeyle özetlenebilir. Beyaz, dizel, otomatik.
AB ve EFTA ülkeleri toplamına göre otomobil pazarı 2016 yılı Ocak-Nisan ayında geçen yıla göre % 8,3 arttı. Türkiye, %1,9 azalışla Avrupa otomobil satışları sıralamasında 7. oldu.
AA muhabirinin, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) kayıtlarından derlediği bilgilere göre, Türk otomotiv sektörü, yılın 7 ayında 180 ülke ve özerk bölge ile 12 serbest bölgeye ihracat gerçekleştirdi.

Türkiye’nin yılın 7 ayında, yüzde 4,9’luk düşüşle 80 milyar 447 milyon dolar olarak gerçekleştirilen toplam ihracatından yüzde 18,1 ile en büyük payı alan otomotiv, bu dönemi de açık ara lider kapattı. Otomotivi, yüzde 13,4’lük pay ile “hazır giyim ve konfeksiyon”, yüzde 10,7 ile “kimyevi maddeler ve mamulleri” sektörleri takip etti.

Türkiye’nin otomotiv ihracatı gerçekleştirdiği ilk 10 ülke arasında, Avrupa Birliği (AB) üyeleri dışında sadece ABD yer aldı.

kaynak; otopark.com
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri