yurt içinde gençlik ve spor bakanlığı spor genel müdürlüğü ve yurt dışında da uluslararası otomobil federasyonu (fıa) tarafından tanınan, türkiye'de otomobil sporlarıyla ilgili yönetici konumunda bulunan resmi kurumdur.

tosfed, türkiye'deki otomobil sporlarının esaslarını belirleyen sportif ve idari ulusal talimatlardan oluşan kurallar kitabı'nı her sezon için yayınlar. bunun dışında yurt genelinde spor organizasyonları düzenlemekle yükümlüdür.

şu anki başkanı serkan yazıcı'dır.
adı pek anılmasa da pek çok iyi işin altına imza atan kuruluş.

tosfed'e bağlı olarak yapılan ulusal otomobil sporları branşları arasında, ralli, historik ralli, tırmanma, otokros, pist, karting, off-road, drag, drift ve klasik otomobil vardır.

türkiye'de gerçekleştirilen uluslararası önemli yarışlar ise herkesin malumu olduğu üzere bir zamanlar istanbul park'ta düzenlenen formula 1 türkiye grand prix'i, yine bir zamanlar izmit'te düzenlenen dünya ralli şampiyonası türkiye rallisi (wrc) , avrupa ralli şampiyonası boğaziçi rallisi (erc), wtcc, etrc, lemans, dtm, world series by renault, rally de orient gibi epey önemli yarışlardır.
Önceleri "GENÇLİK ve spor bakanlığı"na bağlılıkları dahilinde gençliğe çok ucuz fiyatlar karşılığında ralli eğitimleri veriyorlardı. Serdar bostancı liderliğinde ralliye başlangıç eğitimleri oluyordu. Yaklaşık 4-5 senedir bıçak gibi kesildi. Gençlik ve spor bakanlığından ayrılıp darphane genel müdürlüğüne bağlandılar galiba.

Yine de bu sene başkanlığa gelen Serkan Yazıcı'dan herkes çok umutlu. Ben de öyle. Çoğu şeyi yoluna koyduktan sonra gençlere de el atmaları MUTLAKA VE MUTLAKA gerekiyor.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri