Keşke olsa dediğim kanaldır.Aslında türkiye nin şu andaki şartları düşünüldüğünde tv kanalları zaten zor ayakta duruyor.Bildiğim kadarıyla daha önce ''mc tv'' vardı.o kanalda tematik olarak program yapıyorlardı.ayrıca yeni çıkmış otomobillerin (footage-walkaround) resmi sürüş videoları yer alıyordu.daha sonra bu kanal kapandı.bi ara yine uydu üzerinde şifresiz bir kanal vardı o da mercedes in 125 yıllık belgeselini yayınlıyordu sonra o kanal da yok oldu.beklentim tekrar bir kanal açılıp programlı yayın yapması.inşallah olur diyelim.
Türk televizyon yayıncılığının birazcık içinden ve otomobil programlarının dergilerinin yayınlarının da içinden ufak çaplı geçmiş birisi olarak söylüyorum ki; rant, reyting, çıkar, para, sponsor yoksa bu iş maalesef imkansız. Ha bu saydıklarımdan hepsinin aynı anda olması gerekiyor. Adam akıllı otomobil programı bile yokken bir otomobil kanalı bekleyemiyoruz. Olsa nası olurdu? Süper olurdu. F1 yayını da wrc yayını da rallycross yayını da aynı kanalda olsa. Farklı formatlar eşliğinde programları olsa. Test de olsa otomobil tamiri de olsa restorasyon da olsa falan filan ve daha bir sürü şey.

(Beyaz tvden hafalık 7.000 tl'ye program hakkı almamıza rağmen hiçbir şekilde sponsor bulamadığımız için bir otomobil programı yapamadık) yoksa öyle bir isterim ki böyle bir şeyler yapılsın hatta sözlüğün de bu işte katkısı olsun.
Youtube varken, kanala gerek yok. İstediğiniz saate istediğiniz yerden açıp testinizi ve vlogunuzu yapıpyorsunuz. Sponsorlarda yüksek meblağlar vermek zorunda kalmıyor.
bunlar da ilginizi çekebilir