Son gelen bilgilere göre gerçek olan durum.
Her şey volkswagen'e 18 milyar dolar ceza kesilecek olması ile başladı. Tüm dünya bu haberler çalkalandı ama işi bilen kişilerin bildiği bir şey vardı bu olayı herkes yapıyordu. Daha sonra bir Alman markası olan Adac üretilmiş olan tüm arabalara testler yapmaya başladı ve ta taaaam. Her markada emisyonlar çok saçma şekilde abartılmış. Kaynak için: Link
Skandalın yavaş yavaş küresel çapta bir krize dönüştüğünü gösteren haber.
Bu işlemi sadece Volkswagen Group'un yapıyor olması zaten çok saçmaydı. Hiç bir firmada böyle bir olayın üstü kapatılamazdı. Durum şunu gösteriyor günlük olarak bindiğimiz hemen hemen tüm dizel motorlarda emisyon değerleri gerçeği yansıtmıyor. Çevreye ne kadar zarar verdiler ya da küresel ısınmaya ne kadar etki ettiler bu konuda bir araştırma henüz yapılmadı. Gelecek sene üretilecek tüm motorlar çok daha kısık ve düşük beygirlerde gelebilir, benim beklentim kısa vadede bu yönde.
Bunun adı tam olarak 3. dünya savaşıdır.
Markalar aslında ülkelerin de en büyük gelir kaynağı, kim kimin tekerine çomak sokarsa hemen misilleme geliyor. Olay bence çok daha büyümeden kapatılmaya çalışılacak, gizli kapılar ardında protokoller imzalanacak. Motorların da bir revizyondan geçeceği aşikar. Geçmişler olsun.
Ne alacağımı şaşırdım, dizel almayalım mı ne yapalım. Ortalık çok karıştı, ne olacak belli değil..
VW'nin başına gelenden sonra farklı marka gruplarının, "oh iyi olmuş" diye sevindiği, marka hayranlarının da "iyi bari arabalar ucuzlar" diye ümitlendiği durumları ortaya çıkartan skandaldır.
Beyler hayal kurmayın 54 milyar dolar zararı ucuzlatmış oldukları araba satışlarıyla telafi edeceğini mi düşünüyorsunuz :) Hepsi dönüp dolaşıp bize girece... Özlü söz "filler tepişir çimenler ezilir"
Bütün mevzunun General Motors yüzünden ortaya çıktığını düşündüğüm durum.
Bir tek onun arabalarına bu skandal sıçramadı. Ayrıca Volkswagen Group ilk defa ilk 6 aylık periyotta önüne geçmişti. En mantıklı senaryo bu.
Volkswagen ve Renault'tan sonra sıranın Bmw'de olduğu skandal.
Merkel'in Almanya'sına da bulaşırsa çok büyük olaylar yaşanır.

Almanya'da yaşayan bir Türk olarak bu ihtimalin çok yüksek olduğunu düşünmüyorum. Eğer öyle bir durum olursa Amerika burada zor araba satar, hoş olmaz.
mercedes ve ford'un da katıldığı skandallar silsilesi.

(bkz: emisyon skandalının mercedes ve ford'a sıçraması)
  • / 2
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri