Tarla, bağ, bahçe gibi alanları sürmek, ekmek, biçmek için kullanılan motorlu tarım aracıdır.İlk traktörü (içten yanmalı) 1892 yılında ABD’de Iowa’lı John Froehlich yapmıştır.

Arazide gitmek için tasarlanmış olan traktörler saatte 1 km gibi çok düşük hızlarda gidebilirler.Ayrıca şehir içinde 20 şehirlerarası yollarda 30 km hızdan daha fazla hız yapamazlar.Traktörler değişik ekipmanlarla çok çeşitli işlerde kullanılırlar.
km değilde çalışma saati üzerinden değerlendirilen araçlardır. bence bu arabalar için de böyle olmalıdır. İstanbul gibi bi şehirde araba 1000 km'de ama 100 saat çalışmıssa bence km'nin pek önemi kalmıyor.
binip de dağda bayırda gezmesi pek zevkli alet.
köye gittikçe binerim. ama öyle arkadaki kasaya filan değil, direk kabine. motoru tamamen hissetmek lazım.
MUTLULAR GRUP TÜRKİYE’DEKİ İLK BİYOKÜTLE ENERJİ YATIRIMINDA KULLANACAĞI MAKİNA PARKI İÇİN TÜRKTRAKTÖR’Ü SEÇTİ


--- spoiler ---
Mutlular Şirketler Grubu, enerji sektörüne 100 milyon dolarlık yatırım yapmak için düğmeye bastı ve makine parkını büyütürken TürkTraktör’ü iş ortağı olarak seçti.
TürkTraktör, bugüne kadar gerçekleştirdiği toplam 5 ayrı satış anlaşmasıyla Mutlular Şirketler Grubu’na tam 32 Traktör, 11 Telehandler, 10 Yuvarlak Balya Makinesi ve 2 adet de Biçerdöver temin etti.

Balıkesir, 20 Eylül 2016 – Türkiye tarım sektörünün lider ismi TürkTraktör, toplu satışlardaki gücünü artırarak sürdürüyor. TürkTraktör; kamu hariç tek seferdeki en büyük toplu satınalma anlaşmasını Mutlular Şirketler Grubu ile gerçekleştirdi.

Balıkesir Gönenli şirket ile bugüne kadar toplam 5 filo satış anlaşması yapan TürkTraktör; bu anlaşmalarla Mutlular Şirketler Grup’un makine parkına toplamda 55 olmak üzere 32 Traktör, 11 Telehandler, 10 Yuvarlak Balya Makinesi ve 2 adet de Biçerdöver kazandırdı.

Bu satın almalarla Mutlular Şirketler Grubu, hem traktör hem de iş makinesi ve tarım ekipman adetleri bakımından yılın en büyük toplu satın almalarına da imzasını atmış oldu.

Filo teslimat töreninde bir konuşma yapan TürkTraktör Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı İrfan Özdemir şunları söyledi: “Yılın başından bu yana, satış ve bayi ağımızın gerçekleştirdiği başarılı çalışmalarla özellikle filo dediğimiz toplu makine satışlarında ciddi anlaşmalara imza atmaktayız. Kamu tarafında Devlet Hava Meydanları İşletmeleri (DHMİ), Orman Genel Müdürlüğü (OGM) ve İzmir Büyükşehir Belediyesi bu yıl toplu satış yaptığımız kurumlar arasında bulunuyor.

Türkiye’nin en büyük çeltik üreticilerinden olan Mutlular Şirketler Grubu ile bu yılın hemen başında ilk büyük toplu satış anlaşmamızı yapmıştık. Yıl boyunca da kendileriyle yeni filo satış anlaşmalarına imza atmayı sürdürdük. Toplam gerçekleştirdiğimiz 5 filo satış anlaşması sonucunda Mutlular Çeltik’in makina pakına toplam 55 araç kattık. Yapılan bu anlaşmalarla Mutlular Şirketler Grubu traktör, iş makinesi ve tarım ekipman adetleri bakımından en büyük satın almalarını gerçekleştirdi. Kendilerine bizlere duydukları güven için ayrıca teşekkür ediyoruz.”

İrfan Özdemir, en yeni teknolojiyle donatılmış, çiftçilerinin ihtiyaç ve talepleri kapsamında geliştirilen traktör ile ekipmanlar ve alanının en iyisi olarak farklı işlerde güç ve performans sunan iş makineleriyle kamu ve özel tüm kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılamayı sürdürmekten dolayı çok mutlu olduklarını ifade etti.

Özdemir “Kuşkusuz ki ürünlerimizin kalitesi ve gücü en önemli tercih edilme nedenlerimiz. Ancak , Türkiye’nin her yanına dağılmış uzman ekiplerimizle satış öncesi, sırası ve sonrasında sunduğumuz tamamlayıcı hizmetlerimizle, markamıza olan sadakati güçlendirerek artırmayı sürdürüyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.

Mutlular Şirketler Grubu Yönetim Kurulu ve Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Mutlu ise, makina parkının genişletilmesinde tercihlerini Türk Traktör’den yana kullanmalarında TürkTraktör’ün engin deneyimi ile özellikle satış sonrası hizmetlerdeki gücünün çok etkili olduğunu vurguladı. Mutlu sözlerini şöyle sürdürdü: “Çin’de ve Avrupa ülkelerinde çeltik sapından biyokütle enerji üretimi yapılıyor. Türkiye’de ilk kez Gönen’e kuracağımız tesiste günde bin ton çeltik sapı dönüştürülürken, günlük 720 megawatt enerji üretimi yapılacak. Gönen Barajı’nda günlük 10 megawatt enerji üretildiği düşünülürse, kurulacak tesiste üretilecek enerji, Gönen’in günlük olarak tükettiği enerjiden fazla. Ana hammaddesi çeltik sapı olan tesiste, kanola sapı, orman altı, talaş da geri dönüştür zamanda atık maddelerin doğaya zarar vermeden geri dönüştürülmesini sağlamak amacıyla yeşil enerji sistemlerinde teşvik veriyor” dedi.

Biyokütle enerji üretiminin yapılacağı tesiste geri dönüşümde kullanılmak üzere çeltik sapı toplamaya başladıklarını da bildiren Mutlu, “Çeltik sapı toplamasında ve biyokütle enerji üretiminde kullanılmak üzere TürkTraktör’ün ürünlerini düşük yakıt sarfiyatı ve satış sonrasında güçlü servis ağı ile yaygın yedek parça bulabilme olasılıklarından dolayı seçtik” açıklamasında bulundu.
--- spoiler ---
NEW HOLLAND’IN TOKAT’TAKİ GÜCÜ,

ŞAHİNLER OTOMOTİV NİKSAR 3S TRAKTÖR VE İŞ MAKİNELERİ PLAZASI İLE GÜÇ KAZANIYOR--- spoiler ---
Şahinler Otomotiv, Tokat Niksar şubesini 3S Plaza’ya dönüştürerek, New Holland’ın tarım ve iş makineleri alanındaki ürün ve hizmetlerini müşterilerine tek bir çatı altında sunuyor.

TOKAT – 28 Eylül 2016 – Türk otomotiv sektörünün halen faaliyetteki en köklü üretici kuruluşu TürkTraktör’ün lider markası New Holland’ın Tokat bayisi Tokat Şahinler Otomotiv, Niksar ve çevresindeki gücünü artıracak 3S Plaza’yı, gerçekleştirilen bir törenle hizmete açtı.

2001 yılından bu yana New Holland bayiliğini üstlenen Tokat Şahinler Otomotiv’in Niksar 3S Plazası’nın Şahinler Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Murat Şahin ve Niksar Şube Müdürü Rıza Şahin ev sahipliğinde gerçekleştirilen açılış törenine, Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan, Niksar Kaymakamı Selami Kapankaya, TürkTraktör yöneticileri ve bayileri ile bölge çiftçileri katıldı.

Tarım sektörünün gelişimine katkı sağlayan, güçlü satış ve satış sonrası ağı ile çiftçilerimizin her daim yanında olan New Holland markasına tam 15 yıldır merkez ofis ve şubeleriyle birlikte hizmet veren Tokat Şahinler Otomotiv başarı grafiğini sürekli daha yukarı taşımak için çalışmalarına aralıksız devam ediyor.
Açılış töreninde Tokat Şahinler Otomotiv adına bir konuşma yapan Murat Şahin; Niksar’da yenilenen tesiste traktör ve tarım ekipmanlarıyla birlikte iş makineleri alanında bölgedeki ihtiyaçları karşılayacak ürün ve hizmetlerin de eklendiğini belirtti ve sözlerini şöyle sürdürdü: “New Holland bayisi olarak 2001 yılında Tokat merkez bölgede başladığımız satış ve hizmet çalışmalarımızı, 2004 yılında açtığımız şubelerimizle Niksar ve Erbaa bölgelerine de taşıdık. Bugün burada Niksar şubemizi yenileyerek 3S Plaza’ya dönüştürmenin haklı gururunu yaşıyoruz. Sadece merkezimizde değil; ilçelerimizde de çiftçilerimize en iyi hizmeti sunmaya devam edeceğiz. Hizmet verdiğimiz bölgedeki tüm çiftçilere ve müşterilerimize daima daha iyisini sunmak için yatırımlarımıza da ara vermeden devam ediyoruz. Bugün açılışını gerçekleştirdiğimiz plazamız da bu yatırımlarımızın yeni bir parçası. Tesisimizin hepimize hayırlı uğurlu olmasını diliyoruz.”

Şahinler Otomotiv Niksar 3S Plaza, modern tesisinde uzman çalışanları ile hizmete hazır

6.550 m2’si açık olmak üzere toplam 7.350 m2 alana kurulan Şahinler Otomotiv Niksar 3S Plaza; 27 kişilik uzman ekibiyle Tokat Niksar başta olmak üzere Reşadiye, Mesudiye, Gölköy, Akkuş, Korgan, Kumru, Aybastı ve Çambaşı gibi çevre ilçelerdeki çiftçi ve müşterilere, traktör satış, ikinci el traktör, iş makinası ile yeni ve ikinci el ekipman satışı hizmetlerini sunacak.
--- spoiler ---
Direksiyon hakimiyetini uzerinde kavradigim cok hızlı gitmeyen ve cok ses cıkaran yerine göre zevkli tarım makinası
Kocaman bir şanzımandan oluşan çekiş gücü fazla olan tarım aleti
Türk fiat 480 ve 640 lık lar efsanevidir.
Direksiyon hakimiyetini geliştirir ama debriyaj gaz dengesini anlayamazsınız(ilk başlarda) çünkü gaz vermeseniz bile traktör kalkar ve stop etmez biraz daha gider ,
eğlenceli araçtır hele bir de egzozun tepesinde kapak gibi demir parçada varsa o rölantideki ses kulakların pasını siler
tıpkı otomobillerdeki gibi swap yapabileceğiniz iş aletleridir
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri